Dodano: 3 listopada 2019 08:14

Milion złotych od Toyoty na drobne małe projekty pro-społeczne

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Niemal milion złotych przekazała w ciągu minionej dekady Toyota Motors Manufacturing Poland na projekty realizowane w ramach Funduszu Toyoty  „Dobre pomysły zmieniają nasz świat”. Przez 9 lat realizacji programu zrealizowano ponad 40 takich projektów. Właśnie ruszyła 10., jubileuszowa edycja programu.

W konkursie mogą wystartować organizacje non-profit, czyli jednostki nie nastawione na osiąganie zysku takie jak fundacje, stowarzyszenia, szkoły, wyższe uczelnie, kluby sportowe, wspólnoty samorządowe. W jubileuszowej edycji maksymalna kwota wsparcia projektu wynosi 20.000 zł, całkowita pula środków do rozdysponowania to aż 100.000 zł. Wszystkie zaplanowane działania w ramach projektów powinny być zrealizowane pomiędzy marcem a wrześniem 2020 r.

Podobnie jak w ubiegłych latach Fundusz Toyoty to partnerstwo trzech podmiotów. W przygotowaniu i realizacji projektów organizacjom pomagają uczniowie technikum architektury krajobrazu Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu. Fundacja Edukacji Europejskiej pełni rolę koordynatora Funduszu, a fabryka Toyoty finansuje najlepsze pomysły.

REKLAMA

Fundusz Toyoty założony przez wałbrzyską fabrykę co roku wspiera oryginalne i ciekawe projekty związane obszarami priorytetowymi firmy, którymi są: ekologia, edukacja techniczna, sport, bezpieczeństwo na drogach oraz poprawa mobilności/swoboda poruszania się. Projekty wspierane przez Toyotę zakładają trwałą zmianę w otoczeniu i są realizowane na obszarze powiatu wałbrzyskiego i miasta Wałbrzycha.

Finał projektu Funduszu Toyoty – Wałbrzyskie Towarzystwo Oświatowe – Ekoogródek. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fundusz Toyoty 2019. Leśny zakątek Mieroszów. 12.06.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fundusz Toyoty. Uczniowie ZS 5 Mechanik podczas omawiania projektów. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fundusz Toyoty 2019 Wałbrzyskie Towarzysztwo Oświatowe – ekoogródek. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fundusz Toyoty 2019. Budowa boiska do petanque i siłowni terenowej przy 1 liceum ogólnokształcącym w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Spotkanie inauguracyjne Funduszu Toyoty 2020. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także