Milion darmowych sadzonek drzew od leśników. Wszystko w ramach akcji #sadziMY

11 kwietnia 2024 11:55. Sadzenie drzewek w Parku Szwedzkim. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


MIliona darmowych sadzonek drzew przygotowały Lasy Państwowe dla mieszkańców naszego kraju. Darmowe drzewka trafią też do wałbrzyszan. Gdzie?

W najbliższy piątek 12 kwietnia  odbędzie się wielkie sadzenie drzew czyli  szósta edycja ogólnopolskiej akcji #sadziMY.  W związku z jubileuszem stulecia istnienia Lasów Państwowych leśnicy przygotowali do nieodpłatnego rozdania aż milion sadzonek.  Można je będzie nieodpłatnie otrzymać we  wszystkich nadleśnictwach w Polsce.

Każdy chętny może zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa, by odebrać sadzonkę i zasadzić ją na własnym gruncie. W Polsce jest 429 nadleśnictw. Wszystkie razem przygotowały milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. Stoiska z sadzonkami można też spotkać w centrach niektórych miast. Dokładne lokalizacje najlepiej sprawdzić na stronach internetowych nadleśnictw i regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych.

REKLAMA

– Akcja jest skierowana do wszystkich obywateli i ma na celu zaangażowanie społeczeństwa w aktywną działalność na rzecz polskiego leśnictwa i ochrony przyrody. W ramach inicjatywy zaplanowano ogólnopolską akcję w trakcie której Lasy Państwowe zapewniają bezpłatne udostępnienie społeczeństwu sadzonek. – piszą w mediach społecznościowych leśnicy wałbrzyscy leśnicy.

Darmowe sadzonki będzie można odebrać w siedzibie nadleśnictwa, przy ulicy Miłej 2 w Boguszowie-Gorcach. Leśnicy rozdają sadzonki nieodpłatnie. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając je płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

Fot. użyczona / Dziennik Wałbrzych

Sadzenie drzewek w Parku Szwedzkim. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Sadzenie drzewek w Parku Szwedzkim. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Sadzenie drzewek w Parku Szwedzkim. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Sadzenie drzewek w Parku Szwedzkim. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 kwietnia 2024 11:55
`