Dodano: 4 lutego 2022 11:53

Mieszkaniec Szczawna stworzył aplikację turystyczną. Rozwija się lepiej niż projekty dużych instytucji turystycznych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

O tym, że w Wałbrzychu jest coś takiego jak aplikacja WOW Wałbrzych już chyba nikt nie pamięta. Promowana przez Zamek Książ aplikacja odchodzi w zapomnienie. Zupełnie inna sytuacja jest z projektem Karola Czaja – mieszkańca Szczawna-Zdroju, który sam, w domu  stworzył aplikację nie tylko opowiadającą o regionie. Właśnie minął rok od uruchomienia projektu Aglotroter.pl

AgloTroter to aplikacja turystyczna, łącząca cechy przewodnika i mediów społecznościowych. Nie tylko oprowadza i opowiada o najciekawszych miejscach w regionie – pozwala na dodawanie własnych, ciekawych punktów. Dzięki temu znajdują się w niej obiekty, o których nie słyszeli nawet najstarsi mieszkańcy Wałbrzycha:

– Są różne miejsca. Wiadomo, od takich pereł regionu jak Zamek Książ czy Twierdza Srebrna Góra do przysłowiowych dziur w ziemi, takich jak kopalnia Gustaw.  Ktoś przechodząc całe życie przez Konradów mógł się nawet nie domyślać, że przechodzi obok tunelu kolejowego i obok niegdyś czynnej kopalni węgla. – wyjaśnia twórca aplikacji – Karol Czaj

REKLAMA

To co angażuje użytkowników to przede wszystkim interakcja, w jaką mogą wchodzić z innymi turystami – do przejścia czy rozwiązania przygotowanych jest szereg wyzwań, czy mówiąc językiem młodzieżowym czelendży.

– Trzeba jakieś tam obiekty odwiedzić, żeby zdobyć medal. Ostatnio nawet jeden z użytkowników bardzo dziękował mi za tę aplikację, bo w końcu wyciągnął żonę z domu i sobie zdobywali te punkty. Jest element rywalizacji w aplikacji także, bo można ścigać się na punkty, które dostaje się za odwiedzenie każdego miejsca. I w rankingu miesięcznym można ścigać się z innymi na ilość odwiedzonych miejsc. 

Obsługa aplikacji jest banalnie prosta. Zainstalować ją można na telefon z androidem lub obsługiwać przez przeglądarkę – w telefonie lub w wersji komputerowej. Zabawa jest bezpłatna – nie ma żadnych reklam. Do dziś samą tylko aplikację pobrało ponad 500 osób. Karol Czaj zapewnia, że AgloTroter to hobby jego życia – i będzie aplikację rozwijał.

Karol Czaj – Aglotroter. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Karol Czaj – Aglotroter. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Karol Czaj – Aglotroter. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także