Mieszkanie Plus także w Głuszycy

16 maja 2019 13:53. Głuszyca. 11.04.2019 r. fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Ponad 40 lokali zamierza wybudować Głuszyca w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Potencjalna lokalizacja już jest. Chętnych też nie brakuje, zapewniają urzędnicy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wykonawca może być wyłoniony na początku przyszłego roku.

Głuszyca dołącza do Mieszkania Plus w pierwszej grupie gmin, które wejdą do programu na nowych zasadach. Chodzi o Partnerstwo Publiczno-Prywatne, na tej samej zasadzie, do programu przystąpią także Szczawno-Zdrój, Bystrzyca Kłodzka, Ząbkowice Śląskie, Nowa Ruda i Kudowa-Zdrój.

Do końca roku mają być dopełnione sprawy administracyjne, po nowym roku może zostać ogłoszony przetarg, w którym zostanie wyłoniony wykonawca.

REKLAMA

Cały czas podtrzymujemy naszą lokalizację. To jest ulica Górnośląska, poniżej obecnego żłobka Malucha Plus. Tam mamy działkę trzy hektarową ze wszystkimi przyłączami, zarówno gaz, woda, jak i kanalizacja. To centrum Głuszycy, blisko największego pracodawcy, szkoły czy centrum komunikacyjnego. Idealna lokalizacja – mówi Roman Głód, burmistrz Głuszycy.

Gmina chce wybudować 42 mieszkania o różnej wielkości. Chodzi zarówno o lokale jednopokojowe, jak i kilkupokojowe. Na terenie miasta przeprowadzono ankiety, stąd wiadomo, jakie jest zapotrzebowanie, a to, jak przekonuje burmistrz, jest coraz większe. Szczególnie wśród młodych ludzi, których nie stać na długoterminowe kredyty hipoteczne, ale stać ich na opłacenie czynszu.

Koszt budowy budynku waha się od 8 do 10 milionów złotych. Po stronie gminy leży zapewnienie działki i przeznaczenie 10 tysięcy złotych dla osoby, która oszacuje ryzyko związane z tą inwestycją.

Stawka czynszu będzie się kształtowała mniej więcej od 12 do 20 złotych. Dzisiaj ciężko to określić, bo nie wiemy, jak wypadnie przetarg na budowę. Ja mogę powiedzieć dzisiaj, z własnej obserwacji, z przetargów gminnych, które realizujemy, że ceny w budownictwie się ustabilizowały, a wręcz mogę powiedzieć, że zaczynają spadać – dodaje Głód.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 maja 2019 13:53
`