Mieszkania Plus. Zakończono pierwszy etap naboru wniosków

1 lutego 2019 08:17. Nowo budowane w programie MieszkaniePlus bloki mieszkalne przy ulicy Husarskiej w Wałbrzychu. 18.12.2018 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Zakończył się pierwszy etap naboru wniosków na Mieszkania Plus przy ulicy Husarskiej. Do 31 stycznia 2019 roku na 192 dostępne lokale złożono 251 wniosków. To zdecydowanie więcej, niż mogło się wydawać jeszcze tydzień temu:

– Do wniosków na lokale budowane w ramach programu mieszkanie plus należało dołączyć szereg dokumentów – mówił jeszcze tydzień temu w rozmowie z Dziennikiem prezydent Roman Szełemej – wiele osób ubiegających się o te mieszkania pracuje za granicą, nawet w nieodległych Czechach – zebranie pełnego kompletu zaświadczeń zajmuje trochę czasu. Wierzę, że ostatni tydzień składania wniosków będzie decydujący.

Przypomnijmy, że jeszcze tydzień temu realizacja programu stała pod dużym znakiem zapytania. Na 7 dni przed końcem terminu składania ofert wpłynęło ledwie ponad 100 ofert. Przez ostatnich kilka dni składano jednak po kilkadziesiąt wniosków dziennie. Teraz, sprawdzone pod względem formalnym i merytorycznym wnioski, będą oceniane pod kątem finansowym.

REKLAMA

– Wnioski po wstępnej weryfikacji, ustalonej w uchwale, trafią do spółki PFR Nieruchomości, zajmującej się obsługą wałbrzyskiego programu Mieszkanie Plus. Tam ocenione zostaną pod względem finansowym, czyli zdolności czynszowej najemcy. Dopiero po zakończeniu tego procesu zostanie podpisana umowa najmu – powiedziała Joanna Ciechanowicz ze spółki PFR Nieruchomości.

W ramach programu Mieszkanie Plus przy ulicy Husarskiej na Podzamczu powstają 192 mieszkania o powierzchni od 35 do 72 m2. Czynsz za ich wynajem wahał się będzie, w zależności od powierzchni i możliwości dojścia do własności, od 18 do nawet 35 zł za m2.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 lutego 2019 08:17
`