Mieszkańcy wygrywają ze Starostwem. Od dziś można objechać jezioro w obie strony

13 lipca 2018 15:21. Na odcinku od tamy w Lubachowie do krzyżowania do Michałkowej przywrócono dwukierunkową organizację ruchu fot. użyczona / CKiT Walim, Zamek Grodno

Tematy: 


Sukces mieszkańców Walimia, Michałkowej oraz Jugowic, którzy od początku czerwca, z powodu remontu mostu w Zagórzu Śląskim, zmuszeni byli do wielokilometrowych objazdów. Przeciw zamknięciu mostu od początku protestowali dojeżdżający do pracy do Wałbrzycha i Świdnicy mieszkańcy, lokalny przewoźnik zawiesił połączenia autobusowe, a świdnickie MPK skróciło kursowanie autobusu Świdnica-Jedlina do Zagórza.

10 dni temu na biurko starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego trafiła petycja podpisana przez niemal 400 mieszkańców Walimia, sprawą zainteresowały się też media. Mieszkańcy domagali się udrożnienia jednej nitki remontowanego mostu lub zniesienia wprowadzonego sezonowo, właśnie przez przez wicestarostę Krzysztofa Kwiatkowskiego, jednokierunkowego ruchu na odcinku tama w Lubachowie – skrzyżowanie do Michałkowej.

Sprawę nagłośnił radny powiatowy Kamil Orpel, który wielokrotnie interweniował w sprawie skandalicznego, jego zdaniem, planu remontu mostu.

REKLAMA

Nieprzejednany do tej pory wicestarosta ugiął się pod presją mieszkańców i to co, do dziś było niemożliwe, stało się faktem. Ruch dwukierunkowy na feralnym odcinku został przywrócony. Od dziś wszyscy, za wyjątkiem autobusów wycieczkowych, mogą objechać Jezioro Bystrzyckie w obie strony.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 lipca 2018 15:21
`