Mieszkańcy województwa dolnośląskiego w czołówce nierzetelnych dłużników. Gorzej jest tylko w województwie kujawsko-pomorskim

22 sierpnia 2022 08:34.

Najgorzej z terminowym regulowaniem zobowiązań finansowych radzą sobie mieszkańcy Kujawsko-Pomorskiego i Dolnego Śląska – wynika z Rankingu Rzetelności Konsumentów przygotowanego przez Krajowy Rejestr Długów i Rzetelną Firmę. Najbardziej uczciwi, sumienni i unikający długów są mieszkańcy Podkarpacia i Podlasia.

Województwa z najwyższą ogólną sumą zadłużenia konsumentów są Śląskie – 6,36 mld złotych, Mazowsze – 6,27 mld złotych i Dolny Śląsk – 4,21 mld złotych. Jak wynika z raportu, najmniej do oddania mieli mieszkańcy Podlasia – 930,4 mln czy Opolszczyzny – 1 mld złotych.

Jak zaznaczają jednak autorzy raportu, wartość zadłużenia przypadająca na konkretny region nie świadczy o rzetelności jego mieszkańców. Stąd pomysł Rankingu Rzetelności Konsumentów, który jest oparty na obiektywnych wskaźnikach, uwzględniających zarówno wielkość, jak i zaludnienie danego regionu Polski. Eksperci zestawili kwotę zadłużenia w zestawieniu do tysiąca mieszkańców, średnią wartość zaległości notowanych w KRD dla danego regionu oraz odsetek zadłużonych wśród mieszkańców danego województwa.

REKLAMA

Najgorzej wypadło województwo kujawsko-pomorskie. Region ma wysoką wartość zadłużenia na tysiąc mieszkańców i wysoką średnią kwotę zaległości. Odsetek wpisanych do KRD mieszkańców regionu sięga tu aż 9 procent.

Drugim najmniej rzetelnym województwem jest dolnośląskie. Województwo to ma najwyższą wartość zaległości przypadających na jedną na osobę i drugi najwyższy odsetek zadłużonych wśród mieszkańców – informuje Krajowy Rejestr Długów.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 sierpnia 2022 08:34
`