Mieszkańcy Jedliny-Zdroju biorą sprawy w swoje ręce! Powstała „Jedlińska Werwa”

13 maja 2022 08:07.

„Jedlińska Werwa” to nowe stowarzyszenie, którego założyciele chcą organizować różnego rodzaju wydarzenia dla mieszkańców uzdrowiska, ale także okolicznych miejscowości. Zaczęło się niepozornie, od organizacji sąsiedzkich Mikołajek – przyznaje jedna z inicjatorek, Ilona Bujalska.

Idea stowarzyszenia jest bardzo prosta. „Jedlińska Werwa” chce przede wszystkim organizować wolny czas mieszkańcom uzdrowiska.

Zaczęło się od małych, sąsiedzkich, przyjacielskich akcji. Razem organizowaliśmy kilka razy Mikołaja, jakieś akcje prospołeczne. Stwierdziliśmy, że skoro jest nas trochę, wszyscy mamy doświadczenie w organizacji eventów, akcji społecznych, mamy osobowy z doświadczeniem edukacyjnym i chcemy przede wszystkim coś robić. Mamy chęć i zapał, i stąd stowarzyszenie – mówi Ilona Bujalska, jedna z inicjatorek stowarzyszenia.

REKLAMA

„Jedlińska Werwa” ma ogromny zakres działalności w swoim statucie. Stowarzyszenie otwarte jest na działania nie tylko w Jedlinie-Zdroju. Akcje mają być organizowane dla dzieci, dorosłych czy seniorów.

Tak naprawdę chcemy, żeby się działo, żeby się działo dużo, i aby każdy mógł spędzać wolny czas trochę inaczej niż chodząc po galeriach – dodaje Bujalska.

Stowarzyszenie jest także otwarte na nowych członków. Wszystkie osoby, które chcą działać i mają różnego rodzaju pomysły są mile widziane.

W planach jest już pierwsze wydarzenie. 29 maja „Jedlińska Werwa” zaprasza na rodzinną grę terenową i piknik.

Cała gra odbędzie się w Kamieńsku na terenach leśnych. Zaczynamy na skrzyżowaniu ulic Pokrzywianka i Krótka. Będzie dwanaście punktów. Na tych punktach zadania sportowe, łamigłówki i śmieszne zadania rodzinne, które pomogli nam przygotować trenerzy LKS Górnik Wałbrzych. Po tej grze zapraszamy na piknik rodzinny – dodają przedstawiciele stowarzyszenia.

Informacji o nowym stowarzyszeniu warto szukać na profilu „Jedlińskiej Werwy” na FB.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 maja 2022 08:07
`