Mieszkańcy budynku na Starym Zdroju pobici przez dwóch wałbrzyszan. Agresorzy zaatakowali bo zwrócono im uwagę

23 listopada 2022 12:03.

Policja w Wałbrzychu zatrzymali dwóch mieszkańców miasta, którzy pobili dwójkę mieszkańców jednego z budynków na Starym Zdroju. 25-latek i 38-latek zaatakowali, bo lokatorzy zwrócili im uwagę, że głośno zachowują się na klatce schodowej. Ich losem zajmie się sąd.

Pokrzywdzeni w poprzednią środę zgłosili się do komisariatu informując, że dzień wcześniej zostali zaatakowani przez dwóch nieznanych im mężczyzn na klatce schodowej budynku przy ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu. Pijani mężczyźni mieli pobić 48-latkę i 50-latka, po tym jak właśnie ci lokatorzy zwrócili uwagę agresorom na niewłaściwe zachowanie na terenie wspólnoty. Pokrzywdzony był bity rękoma i kopany po całym ciele, a pokrzywdzona – kiedy stanęła w obronie męża – uderzona przez jednego ze sprawców pięścią w twarz, doznając poważniejszych obrażeń głowy. Dodatkowo sprawcy zagrozili obojgu pokrzywdzonym pozbawieniem życia – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Policjanci szybko wytypowali osoby, które mogą być odpowiedzialne za napaść. Podejrzani zostali zatrzymani przy ulicy Pocztowej.

REKLAMA

Obaj mężczyźni przyznali się do winy. Swoją agresję tłumaczyli nadmiarem wypitego alkoholu. Za udział w pobiciu, a przy tym doprowadzenia do poważniejszych obrażeń ciała u pokrzywdzonej kobiety, mogą teraz trafić za kraty więzienia na 5 lat. Decyzją prokuratury obaj objęci zostali dozorem policyjnym oraz mają zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 listopada 2022 12:03
`