Mieroszów znów będzie miał stację benzynową! Ta ma stanąć za rok

18 listopada 2020 08:11. Była stacja benzynowa w Mieroszowie. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Stacja polskiego koncernu PKN Orlen ma powstać na terenie przy ulicy Wałbrzyskiej. Ta wiadomość bez wątpienia cieszy mieszkańców sześciotysięcznego Mieroszowa, którzy do tej pory by zatankować musieli jechać do oddalonych o kilkanaście kilometrów Wałbrzycha czy Krzeszowa. Przypomnijmy, ostatnią stację zamknięto w miasteczku dziesięć lat temu.

Od momentu zamknięcia ostatniej stacji kolejni włodarze Mieroszowa apelowali o budowę stacji. Obecny burmistrz, Andrzej Lipiński, wielokrotnie podkreślał, że stacja potrzebna jest nie tylko mieszkańcom, ale także turystom, którzy coraz chętniej odwiedzają region.

W połowie lipca w czasie wizyty w Mieroszowie wsparcie dla tego projektu obiecał Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, który zapowiedział, że do końca przyszłego roku w miasteczku powstanie stacja.

REKLAMA

Kilka dni temu na portalu społecznościowym burmistrz Mieroszowa opublikował pismo z Orlenu, z którego wynika, że koncern podjął decyzję o budowie stacji w miasteczku. Ta ma powstać na terenach przy ulicy Wałbrzyskiej.

 Obecnie jesteśmy na wstępnym etapie przygotowania inwestycji, a w najbliższym czasie zostanie rozpoczęty proces projektowania i uzyskania pozwolenia na budowę. Biorąc pod uwagę proces administracyjny związany z uzyskaniem wymaganych decyzji i uzgodnień przewidujemy, że nowa stacja paliw może zostać uruchomiona na przełomie 2021/2022 roku – czytamy w piśmie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 listopada 2020 08:11
`