Mieroszów. Pijany rowerzysta w rękach policji. Mężczyzna miał ponad 3 promile!

9 września 2022 16:35. fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Kompletnie pijany rowerzysta wpadł w ręce mundurowych wczoraj wieczorem. Badanie przeprowadzone u 32-latka wykazało, że miał on ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Do domu musiał wrócić pieszo.

Do kontroli drogowej doszło około godziny osiemnastej na ulicy Wojska Polskiego w Mieroszowie.

Badanie stanu trzeźwości wykonane przez miejscowych policjantów z posterunku wykazało, że 32-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego miał 3,18 promila alkoholu w organizmie. Na tym zakończyła się jego podróż rowerem – informuje policja.

REKLAMA

Mundurowi przypominają, że rowerzyści wsiadający na jednoślady po alkoholu muszą się liczyć z konsekwencjami. W przypadku wyniku badania do 0,5 promila alkoholu w organizmie to mandat w wysokości tysiąca złotych. Powyżej pół promila to mandat w wysokości dwóch i pół tysiąca złotych.

Sprawcy tych poważnych wykroczeń drogowych muszą jednak liczyć się z tym, że mundurowi skierują sprawę do sądu, a wtedy kara finansowa może być dużo wyższa, a sąd dodatkowo orzec zakaz kierowania tym środkiem transportu na wiele miesięcy – dodają mundurowi.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 września 2022 16:35
`