Michał Dworczyk zostanie ambasadorem w Kijowie?

26 kwietnia 2022 09:52. Minister Michał Dworczyk. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

O pomyśle by do Kijowa w zamian za dotychczasowego ambasadora trafił Michał Dworczyk, obecny szef Kancelarii Prezesa Rady ministrów informuje serwis RMF24.pl. Miałaby być to jedna z kilku zmian w polskich placówkach dyplomatycznych.

Obecnie ambasadorem Polski w Kijowie jest Bartosz Cichocki, który jest absolwentem Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego i od lat specjalizuje się w problematyce wschodniej.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w Ośrodku KARTA, Ośrodku Studiów Wschodnich im. Marka Karpia jako analityk polityki regionalnej Rosji, w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych jako koordynator programu Rosja-Eurazja, a także w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego jako specjalista ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Rosji, a następnie jako naczelnik wydziału spraw międzynarodowych – czytamy na rządowych stronach.

REKLAMA

Cichocki przez moment pracował także w ambasadzie w Moskwie.

Natomiast Michał Dworczyk jest szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W ostatnich miesiącach był także pełnomocnikiem rządu do spraw szczepień, a po ataku Rosji na Ukrainę zaczął się angażować w pomoc humanitarną. Dziennikarze RMF24.pl wskazują, że dla Dworczyka objęcie funkcji ambasadora było by powrotem z politycznej banicji, po wycieku maili z jego skrzynki pocztowej.

Dworczyk jest absolwentem Wydziału Historycznego na Uniwersytecie Warszawskim.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 kwietnia 2022 09:52
`