Michał Dworczyk wiceministrem obrony narodowej

1 marca 2017 11:09. 10.10.2016. Wicemister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wizyta wiceministra Jarosława Sellina w Palmiarni odwiedził Wałbrzych. W towarzystwie wicewojewody Kamila Zielińskiego oraz parlamentarzystów PiS – Marcina Dworczyka i Wojciecha Murdzka w wałbrzyskiej palmiarni spotkał się prezydentem Wałbrzycha Romanem Szełemejem. W spotkani uczestniczyli także Burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk, Prezes Zamku Książ Rafał Wiernicki oraz dziennikarze. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Poseł Michał Dworczyk został mianowany Wiceministrem Obrony Narodowej. Według informacji PAP, Dworczyk ma odpowiadać m.in. za Wojska Obrony Terytorialnej, które są nowym rodzajem sił zbrojnych, utworzonym na początku 2017 r.

Dworczyk odebrał nominację z rąk szefa MON Antoniego Macierewicza podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Warszawie.

Michał Dworczyk ma 42 lata. Pochodzi z Warszawy, był samorządowcem na Mazowszu. W ostatnich wyborach startował z pierwszego miejsca na liście PiS w okręgu wałbrzyskim i dostał prawie 25 tys. głosów (był to drugi wynik w regionie po ówczesnym szefie MON Tomaszu Siemoniaku z PO). Od września 2016 r. Dworczyk jest członkiem komisji obrony, a od początku kadencji kierował komisję łączności z Polakami za granicą, z tej funkcji zrezygnował 23 lutego.

Informacje o możliwej nominacji Dworczyka na stanowisko Wiceministra Obrony Narodowej  krążyły już kilka tygodni temu, lecz poseł zdecydowanie im zaprzeczał.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 marca 2017 11:09
`