Michał Dworczyk potwierdza swoje odejście z rządu. Dziś złożył rezygnację

30 września 2022 13:48. Michał Dworczyk w Wałbrzychu fot. Dziennik Wałbrzych

Dziś złożyłem rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dziękuję Prezesowi J. Kaczyńskiemu, Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, kierownictwu PiS oraz wszystkim pracownikom KPRM za zaufanie i blisko 5 lat współpracy – pisze na TT Michał Dworczyk. To w okręgu wałbrzyskim polityk wygrał ostatnie wybory.

Wczoraj dymisję Dworczyka po wyjazdowym posiedzeniu Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział Ryszard Terlecki.

Trzy lata temu Dworczyk został posłem z okręgu wałbrzyskiego. Zebrał wówczas ponad 58 tysięcy głosów. Szybko został ministrem bez teki. W rządzie pełni funkcję Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, z którą właśnie się pożegnał. W czasie pandemii był pełnomocnikiem rządu do sprawa narodowego programu szczepień.

REKLAMA

Wiosną tego roku Dworczyk pożegnał się ze stanowiskiem koordynatora dolnośląskiego Prawa i Sprawiedliwości. Była to pochodna decyzji komitetu politycznego partii, który w czerwcu zmienił strukturę partii. Z 41 okręgów zrobiono 94.

Michał Dworczyk pojawiał się w ostatnich miesiącach dość często w związku z korespondencją elektroniczną, która została opublikowana, a miała pochodzić z jego skrzynki pocztowej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 września 2022 13:48
`