Miasto zaciska pasa. Prezydent do mieszkańców: „Minęły czasy, kiedy co rok było coś remontowane”

28 lipca 2022 11:20. Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

– Minęły czasy, kiedy co rok było coś remontowane – powiedział podczas czatu z mieszkańcami miasta prezydent Roman Szełemej. Miasto boryka się nie tylko z kłopotami finansowymi. Brakuje wykonawców i firm projektowych.– Mamy galopującą inflację. Dużo firm nie chce się wiązać dużymi, wieloletnimi kontraktami. Wolą przeczekać kryzys realizując niewielkie, szybkie inwestycje. – powiedział prezydent Roman Szełemej. 

To odpowiedź na jedno z kilku pytań jakie padły w czasie środowego czatu z mieszkańcami dotyczących remontów ulic i części miasta. Na większość z nich prezydent odpowiadał: może w przyszłym roku, bardziej za dwa lata. Pieniędzy brakuje dosłownie na wszystko – od remontów ulic zdegradowanych przez drogowców budujących obwodnicę po chodniki, przystanki, remonty szkół, a nawet koszenie trawników. Miasto musi zacisnąć pasa.

Miasto boryka się też z nieprzychylną oceną składach do rządowych programów projektów. Tu prezydent wskazał na dwukrotne odrzucenie prośby o sfinansowanie remontu i przebudowy skrzyżowania ulic Moniuszki i Sikorskiego. Ale to nie wszystko. Według informacji przekazanych przez prezydenta w Wałbrzychu jest ponad 100 odcinków chodników wymagających przebudowy. Mieszkańcy prosili o remonty wiat przystankowych czy montaż oświetlenia. Wszystko odkładane jest na kolejne lata.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 lipca 2022 11:20
`