Miał być w więzieniu. Ukrywał się… w schronisku górskim u podnóża Śnieżki

22 maja 2023 07:26. Miał być w więzieniu. Ukrywał się… w schronisku górskim w pobliżu Śnieżki fot. Dolnośląska Policja

Niecodzienny finał poszukiwań 57-letniego mieszkańca Oleśnicy. Mężczyzna unikał kary, próbując się ukryć w schronisku górskim w Karkonoszach. Tam znalazł tymczasowe zatrudnienie i lokum. Policjanci trafili jednak na jego trop.

Praca policyjnych poszukiwaczy polega w głównej mierze na działaniach operacyjnych. Do tych zadań funkcjonariusze wykorzystują bardzo często dostępne środki techniczne pozwalające na zlokalizowanie poszukiwanej osoby. Kiedy do oleśnickiej jednostki wpłynął list gończy z informacją, że od kilku miesięcy w zakładzie karnym powinien przebywać 57-letni mężczyzna, lecz unika wywiązania się z zasądzonej kary, wówczas kryminalni specjalizujący się poszukiwaniem osób podjęli czynności, aby ustali aktualne miejsce przebywania oleśniczanina – informuje dolnośląska policja.

Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna już dawno wyjechał z powiatu oleśnickiego. Policjanci trafili ostatecznie do Karpacza. Okazało się, że 57-latek znalazł pracę i tymczasowo mieszkał w schronisku u podnóża Śnieżki. To tam zatrzymano poszukiwanego. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 maja 2023 07:26
`