Dodano: 23 listopada 2021 13:30
Mezimesti. Czesi nie chcą polskiej „15”
Tematy: Czechy komunikacja miejska mezimesti
Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!
300 tysięcy koron w budżecie tak małego miasta jak Mezimesti to za dużo, żeby utrzymywać kursowanie właściwie pustego autobusu – mówi część radnych z przygranicznego Mezimesti i chcą ograniczenia wydatków na utrzymywanie połączenia autobusowego z Polską.
Według informacji, do jakich dotarliśmy części czeskich radnych nie podoba się kwota, jaką miasteczko dokłada do utrzymania kursów polskiej linii nr.15. Wskazują, że kwota ok 300 tysięcy koron jest zbyt wysoka, a codzienne, kilkakrotne kursy zbyteczne. Proponują ograniczenie siatki połączeń jedynie do weekendów, lub nawet do weekendów wakacyjnych. Według naszej informacji pojawiła się nawet propozycja całkowitej rezygnacji z kursowania autobusu po stronie czeskiej.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Piętnastka jeździ do Czech od 1 kwietnia 2017 roku. Dokładnie dekadę po przystąpieniu Polski do strefy Schoengen, po raz pierwszy w historii Wałbrzycha i Rzeczpospolitej Polskiej linia komunikacji miejskiej połączyła polski Wałbrzych z leżącym w Republice Czeskiej miasteczkiem Mezimesti.

Pierwszy kurs polskiej „15” do czeskiego Mezimesti. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Polski autobus nr „15” w czeskim Mezimesti. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także
- Wałbrzych zyskuje nową markę! Ultima Auto otwiera salon MG!
- Szczawno-Zdrój. Muszla koncertowa do remontu
- Wałbrzych. Inwestycja za pięćset milionów Euro
- To nowa rzeczniczka prasowa Wałbrzycha. Jej poprzedniczka została prezesem Aqua-Zdroju
- Mieszkańcy Świdnicy zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka od września
- Wałbrzych chciał kupić 14 autobusów wodorowych. Przetarg unieważniono
Najczęściej czytane
Sytuacja trudna do zaakceptowania. Władze Wałbrzycha komentują sprawę hospicjum
Ponad 90 tysięcy odwiedzających i 600 tysięcy złotych przychodu. Wieża widokowa w Parku Sobieskiego kończy rok działalności
Głuszyca ma wody termalne, ale bez szans na kąpieliska. Miasto rozważa inne wykorzystanie odwiertu
Wałbrzych. Inwestycja za pięćset milionów Euro
Renata Wierzbicka nie chce być prezesem hospicjum. Pozostanie jednak w zarządzie