Dodano: 23 listopada 2021 13:30

Mezimesti. Czesi nie chcą polskiej „15”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

300 tysięcy koron w budżecie tak małego miasta jak Mezimesti to za dużo, żeby utrzymywać kursowanie właściwie pustego autobusu – mówi część radnych z przygranicznego Mezimesti i chcą ograniczenia wydatków na utrzymywanie połączenia autobusowego z Polską.

Według informacji, do jakich dotarliśmy części czeskich radnych nie podoba się kwota, jaką miasteczko dokłada do utrzymania kursów polskiej linii nr.15. Wskazują, że kwota ok 300 tysięcy koron jest zbyt wysoka, a codzienne, kilkakrotne kursy zbyteczne. Proponują ograniczenie siatki połączeń jedynie do weekendów, lub nawet do weekendów wakacyjnych. Według naszej informacji pojawiła się nawet propozycja całkowitej rezygnacji z kursowania autobusu po stronie czeskiej.

Piętnastka jeździ do Czech od 1 kwietnia 2017 roku. Dokładnie dekadę po przystąpieniu Polski do strefy Schoengen, po raz pierwszy w historii Wałbrzycha i Rzeczpospolitej Polskiej linia komunikacji miejskiej połączyła polski Wałbrzych z leżącym w Republice Czeskiej miasteczkiem Mezimesti.

REKLAMA

Pierwszy kurs polskiej „15” do czeskiego Mezimesti. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Polski autobus nr „15” w czeskim Mezimesti. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także