Mega gwiazda radzieckiej i rosyjskiej piosenki mieszkała w Boguszowie. W telewizji serial oparty na jej biografii

15 lutego 2021 14:06. Edyta Piecha. Fot. archiw. Ryszard Wyszyński

Tematy: 


Chodzi o Edytę Piech, która w 1945 roku przyjechała z Francji do Boguszowa. W Wałbrzychu imigrantka ukończyła liceum. Później wyjechała do Związku Radzieckiego na studia. Tam w latach pięćdziesiątych stała się mega gwiazdą. Kilka lat temu na kanwie jej życia powstał serial. Ten można obejrzeć dziś w telewizji.

Serial rosyjskiej telewizji „Urodzona gwiazda” powstał w 2015 roku i pokazuje perypetie młodziutkiej i uroczej Klaudii Kowal. Opowieść oparta jest na biografii mega gwiazdy radzieckiej i rosyjskiej piosenki Edyty Piech, która po wojnie mieszkała w Boguszowe przy ulicy 1 Maja.

W 1955 roku Polka wyjechała do Związku Radzieckiego na studia psychologiczne do Leningradu. Tam rozpoczęła się jej kariera muzyczna. Osiem lat temu Piecha odwiedziła Boguszów. Pojawiła się w Szkole Podstawowej numer 1, do której chodziła, dom, w którym mieszkała, była także w ratuszu. Gościła także na cmentarzu, gdzie spoczywa jej mama i w kościele pod wezwaniem świętej Trójcy. To tam śpiewała w chórze dziecięcym.

REKLAMA

Serial emituje obecnie program drugi polskiej telewizji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 lutego 2021 14:06
`