Matury w Wałbrzychu ze świetnym wynikiem. Na Dolnym Śląsku lepszy był tylko Wrocław

9 lipca 2018 13:33.

Tematy: 


76,5% zdanych matur – ten wynik stawia Wałbrzych na drugim miejscu wśród miast województwa dolnośląskiego. Lepszy był tylko, będący jednym z największych w Polsce ośrodków akademickich w Polsce, Wrocław, gdzie maturę zdało 84,1% uczniów. Pozostałe miasta naszego województwa pozostają w tyle: Jelenia Góra z 75,4% i Legnica 72,1%.

W Wałbrzychu prym wiodą przede wszystkim licea ogólnokształcące. W I, II i V LO zanotowano 100% zdawalność, w III 90%. Ostatnie miejsce wśród liceów zajął Zespół Szkół nr 4 gdzie maturę zdało 61% abiturientów. Słabiej niż licea ogólnokształcące wypadły szkoły techniczne – tu średnio co drugi uczeń nie zdał matury, za wyjątkiem Technikum nr 4 w Zespole Szkół Nr 7, gdzie zdawalność wyniosła 70%.  Wynik zaniżają dramatycznie szkoły niepubliczne i dla dorosłych, gdzie średni wynik zdawalności matur waha się w granicach 10%. Podobnie jak w przypadku szkół technicznych jest jeden wyjątek: w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym maturę zaliczyło 66% uczniów. Najgorzej wypadły licea dla dorosłych, gdzie na 10 zdających osób tylko 1 otrzymała świadectwo dojrzałości.

Na krótkim brifingu prasowym z udziałem dyrektorów wałbrzyskich liceów, podsumowującym miejskie wyniki egzaminów dojrzałości, dyrektor III LO dr Waldemar Sęczyk powiedział, że nawet jeśli rozbieżność pomiędzy poszczególnymi szkołami jest widoczna, to ogólny wynik, plasujący Wałbrzych na drugiej pozycji na Dolnym Śląsku jest bardzo zadowalający.

REKLAMA

Z dobrych wyników matur, a co za tym idzie z dużego zainteresowania młodzieży wałbrzyskimi szkołami średnimi  zadowolony jest prezydent Wałbrzycha, Roman Szelemej:

Joanna Dobrowolska, kierownik Biura Edukacji Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu dodaje, że mimo widma niżu demograficznego, od lat zagrażającego systemowi szkolnictwa w kraju, w Wałbrzychu szkołom ponadgimnazjalnym udało się wypracować kompletną, odrębną dla każdej z placówek, ofertę edukacyjną. Silne zarysowanie tożsamości każdej z nich, dzięki której młodzież otrzymuje pełen wachlarz możliwości i ofert edukacyjnych, powoduje rosnące z roku na rok zainteresowanie wałbrzyskimi szkołami średnimi.

 

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 lipca 2018 13:33
`