„Masz włączony serwis zdjęć erotycznych”. Taki MMS może być próbą oszustwa – ostrzega policja

18 kwietnia 2023 09:22.

Przestępcy wysyłają wiadomości MMS z informacją o włączeniu usługi serwisu zdjęć erotycznych. Jest to oszustwo, które prowadzi do kradzieży naszych pieniędzy – ostrzega policja.

Wiadomość to informacja, zgodnie, z którą jej adresat ma aktywowany serwis zdjęć erotycznych. Z treści MMS’a wynika, że odbiorca będzie otrzymywał zdjęcia erotyczne na telefon. Dalej w wiadomości jest informacja dotycząca możliwości rezygnacji z usługi. By to zrobić, należy wysłać wiadomość odpowiedniej treści pod wskazany numer, a jej wysłanie to koszt ponad 11 złotych.

Stworzona przez przestępców wiadomość tak naprawdę służy do wyciągania pieniędzy od przestraszonych odbiorców, którzy działając w panice i pośpiechu, jak najszybciej chcą zrezygnować z usługi, której w rzeczywistości nigdy nie aktywowali – informuje policja.

REKLAMA

Mundurowi podkreślają, że wysłanie wiadomosci na podany numer pomniejsza nasze konto o wskazaną w treści wiadomości kwotę.

Jeśli dostałeś informację o zapisaniu się do jakiejkolwiek usługi premium i nic na ten temat nie wiesz, najlepiej skontaktuj się ze swoim operatorem sieci komórkowej i zapytaj o daną kwestię konsultanta. Dla bezpieczeństwa możesz poprosić o zablokowanie wszystkich usług SMS i WAP Billing. Są to takie usługi, w których opłata naliczana jest albo za otrzymanie SMS-a, albo za wejście na określoną stronę internetową. Dodatkowo zapoznaj się z regulaminem świadczenia tej usługi. Powinny być w nim zawarte postanowienia jak z niej zrezygnować – radzą funkcjonariusze.

„Masz włączony serwis zdjęć erotycznych”. Taki MMS może być próbą oszustwa – ostrzega policja

Przykładowa fałszywa wiadomość MMS z informacją o włączeniu usługi serwisu zdjęć erotycznych fot. POLICJA.PL

Dziennik Wałbrzych – stąd wiem!

Dziennik.Walbrzych.pl to wałbrzyski serwis informacyjny. Codziennie publikujemy najważniejsze wiadomości lokalne i regionalne, relacje z wydarzeń kulturalnych i sportowych oraz artykuły na temat życia społecznego i gospodarczego. Relacjonujemy najważniejsze wydarzenia z całego Dolnego Śląska.

Zapewniamy naszym czytelnikom rzetelne i profesjonalne dziennikarstwo oraz szeroki wachlarz treści dostosowanych do ich zainteresowań i potrzeb.

Na sygnały od mieszkańców Wałbrzycha i regionu czekamy pod adresem redakcja@dziennik.walbrzych.pl oraz na messangerze na oficjalnym fanepag`u https://www.facebook.com/dziennikwalbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 kwietnia 2023 09:22
`