Masz 40 – 59 lat i zarejestrowałeś się na szczepienie w kwietniu? To był błąd systemu – informuje minister Dworczyk

1 kwietnia 2021 11:02. Punkt szczepień w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennk Walbrzych

Tematy: 


Do osób między 40 a 59 rokiem życia, które na początku roku wypełniły elektroniczną deklarację gotowości do szczepienia trafiła dziś informacja o wystawieniu skierowania na szczepienie. System miał wyznaczyć termin na drugą połowę maja, szczepienia umówił jednak już w kwietniu. To była „usterka w systemie” przyznaje Michał Dworczyk.

W nocy dla osób w wieku 40 – 59 lat, które wypełniały od stycznia elektroniczne formularze z deklaracją zaszczepienia się, zostały wystawione e-skierowania – mówi Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

System otworzył możliwość rejestracji na konkretny termin szczepienia. Jak informuje Dworczyk, w ostatnich dniach spadła dynamika zapisów osób 60+, dlatego zdecydowano o uruchomieniu systemu.

REKLAMA

Terminy miały być wyznaczane w drugiej połowie maja, przez to, że wystąpiła usterka w systemie, część z tych osób zapisała się na terminy kwietniowe – mówi Dworczyk.

Na kilka godzin wstrzymano rejestrację osób z grupy 40 – 59, po usunięciu usterki system zostanie odblokowany, a do każdej zarejestrowanej osoby z tej grupy zadzwoni automat lub konsultant, którzy zaproponują termin w drugiej połowie maja. Rząd zapewnia, że funkcjonalność systemu ma być przywrócona w ciągu kilku godzin.

Cały czas mogą rejestrować się osoby 60+, ostatnio zgłoszeń było mniej, ale nie możemy dopuścić do sytuacji, w której osoby 40+ będą szczepione przed seniorami. Namawiam osoby 60+ do rejestracji do końca maja mamy ponad 1,8 mln wolnych terminów – informuje Dworczyk.

Osoby z grupy 40 – 59, które zostały od razu zostały zapisane na drugą połowę maja zachować termin szczepienia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 kwietnia 2021 11:02
`