Dodano: 19 czerwca 2024 12:53

Masz w domu elektrośmieci i tekstylia? Możesz pomóc! W Jedlinie-Zdroju stanął specjalny kontener

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Jeżeli masz w domu elektrośmieci i tekstylia, możesz wspomóc 11-letniego Eryka Mystka w jego leczeniu i rehabilitacji. W Jedlinie-Zdroju stanął specjalny kontener, do którego można wrzucać zbędne rzeczy.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w tę akcję. Każda oddana rzecz to krok w stronę poprawy zdrowia Eryka – mówi Ilona Bujalska, Burmistrz Miasta Jedlina-Zdrój.

Akcja potrwa od 10 do 21 czerwca, a kontener zlokalizowany przy ulicy Chrobrego 5 będzie dostępny codziennie od godz. 7.30 do 19.30.

REKLAMA

Podczas zbiórki można oddać zarówno małe, jak i duże elektroodpady, takie jak lodówki, pralki, telewizory, komputery, laptopy, tostery, suszarki czy telefony komórkowe. Przyjmowane będą również tekstylia i odzież, które powinny być czyste, suche i zapakowane w worki.

Dodatkowo zbiórka tekstyliów będzie prowadzona w dwóch lokalizacjach: ul. Chrobrego 5 oraz ul. Południowa 6.

Każdy przedmiot, który trafi do kontenera, przyczyni się nie tylko do wsparcia Eryka, ale także do ochrony środowiska. Dzięki tej akcji możemy pomóc dwukrotnie – poprawiając zdrowie chłopca i dbając o naszą planetę – mówi Magdalena Krystyniak, ze stowarzyszenia Jedlińska Werwa, które wspiera akcję.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny trafi do profesjonalnych zakładów przetwarzania, gdzie zostaną odzyskane surowce wtórne, takie jak aluminium, metale żelazne i nieżelazne oraz szkło. Za każdą tonę zebranych elektroodpadów i tekstyliów Fundacja Odzyskaj Środowisko przekaże środki finansowe na leczenie i rehabilitację chłopca.

Więcej informacji z dokładnymi adresami można znaleźć na stronie facebook: https://www.facebook.com/um.jedlinazdroj

Więcej informacji na temat zbiórki dla Eryka: https://www.siepomaga.pl/eryk-mystek

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. plakat

fot. plakat

fot. plakat

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także