Masz szczepienie przeciw COVID-19? Bez ograniczeń wjedziesz do Czech. Jest jeden warunek

18 maja 2021 14:01.

Czesi zmienili warunki wjazdu na swoje terytorium. Od soboty do naszego południowego sąsiada bez wykonywania testów i bez konieczności rejestrowania się mogą wjeżdżać osoby zaszczepione. Co ważne, wystarczy pierwsza dawka szczepienia w przypadku preparatów dwu dawkowych. Jest jednak jeden, ważny warunek.

Bez większych problemów od soboty do Czech mogą wjechać nie tylko osoby zaszczepione na terytorium Republiki Czeskiej, ale także na Słowacji, w Niemczech, Austrii, Polsce, na Węgrzech i w Słowenii. Osoba, która wjeżdża do naszego południowego sąsiada musi mieć jednak zaświadczenie o szczepieniu, i co ważne, na teren Czech może wjechać dopiero po upływie 22 dni od podania pierwszej dawki szczepionki. Wjeżdżając do Czech musimy posiadać dokument potwierdzający przeprowadzenie szczepienia.

Do tej pory wjazd na teren Czech był możliwy do dwunastu godzin w związku z ważnymi sprawami rodzinnymi, zdrowotnymi, zawodowymi lub urzędowymi. Takie osoby nie miały obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego i testowania na COVID-19. Tranzyt mógł być wykonywaniu wyłącznie po wykonaniu testu. Wjazd w celach turystycznych nie był możliwy. Wjazd powyżej 12 godzin wiązał się z wypełnieniem specjalnego formularza, przedstawieniem negatywnego wyniku testu, przejściem kwarantanny i powtórzeniem testu.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 maja 2021 14:01
`