Marzena Sobczyk złożyła rezygnację z funkcji przewodniczącej Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju

2 marca 2016 16:45. 29.02.2016 Wałbrzych. Marzena Sobczyk, przewodnicząca Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Marzena Sobczyk złożyła na ręce radnych Rady Miejskiej w Szczawnie Zdroju rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącej Rady Miejskiej. 

Jej decyzja ma ścisły związek z zaangażowaniem w sprawę uchwały, zmieniającej teren strefy uzdrowiskowej B przy jednoczesnym wyłączeniu z niej terenu po byłym basenie kąpielowym przy ulicy Mickiewicza. Poinformowało o tym na swoim profilu facebookowym stowarzyszenie Kocham Szczawno.

facebook

Przypomnijmy, że uchwała ta, podjęta bez konsultacji społecznych, bez opinii komisji uzdrowiskowej, w trybie nadzwyczajnym wciągnięta pod obrady Rady, wywołała burzę wśród mieszkańców. Przeciwko niej protestowali tak mieszkańcy, jak i część radnych, którzy zwrócili się o unieważnienie uchwały do wojewody dolnośląskiego. W sprawie interweniował także poseł PiS Michał Dworczyk.

REKLAMA

Ostatecznie uchwała została przez wojewodę dolnośląskiego uchylona jako niekonstytucyjna. Na ostatniej sesji Rady Miasta część radnych, argumentując to utratą zaufania złożyła wniosek o odwołanie z Marzeny Sobczyk funkcji przewodniczącej. Ta miała 7 dni na zwołanie nadzwyczajnej sesji, na której wniosek miał był przegłosowany.

Ostatecznie Marzena Sobczyk sama złożyła rezygnację na ręce Rady Miasta.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 marca 2016 16:45
`