Martwy płód w Ząbkowicach Śląskich. Jest śledztwo. Ktoś namawiał lub pomagał w aborcji?

14 czerwca 2021 15:11. Prokuratura Okręgowa w Świdnicy fot. Jacek Zych

Prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące nakłaniania kobiety ciężarnej do przerwania ciąży wbrew przepisom ustawy lub udzielenie jej pomocy w przerwaniu ciąży. Przypomnijmy, martwy płód znaleziono na terenie oczyszczalni ścieków w Ząbkowicach Śląskich w minioną sobotę. Policja poszukuje matki.

Makabrycznego odkrycia w sobotę przed godziną dwudziestą dokonał jeden z pracowników oczyszczalni, który sprawdzał jedno z pomieszczeń zakładu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że to płód około czwartego lub piątego miesiąca ciąży. Jutro zaplanowano jego sekcję zwłok, która odpowie na kolejne pytania.

REKLAMA

Prokuratura będzie wyjaśniać w jaki sposób płód trafił do oczyszczalni. Tymczasem policja poszukuje matki.

Do oczyszczalni trafiają ścieki z Ząbkowic Śląskich i miejscowości Tarnów, Bobolice, Jaworek, Grochowiska oraz Pawłowice.

Apelujemy o przekazywanie wszelkich informacji mogących pomóc w ustaleniu tożsamości matki, o zgłaszanie się osób które posiadają informacje w przedmiotowej sprawie. Każdy, kto ma pewne podejrzenia dotyczące tożsamości kobiety, proszony jest o jak najszybsze skontaktowanie się z organami ścigania. Gwarantujemy anonimowość – apeluje dolnośląska policja.

Wszelkie spostrzeżenia należy kierować pod nr. tel. 478756200, 478756222 lub dzwoniąc na numer 112. Informacje można także przekazać za pomocą poczty elektronicznej:komendant@zabkowice-slaskie.wr.policja.gov.pl Spostrzeżenia można zgłaszać również osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich przy ulicy Niepodległości 10 .

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 czerwca 2021 15:11
`