Marszałek zapowiada inwestycje w wałbrzyskim szpitalu. Plany dotyczą między innymi… prosektorium

20 września 2021 12:24. Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Zapowiedzi dotyczące nowych inwestycji w Specjalistycznym Szpitalu imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu to reakcja władz regionu na informacje, które w ostatnich tygodniach pojawiały się w przestrzeni publicznej, a które mówiły o tym, że szpital w Wałbrzychu po zwolnieniu dyrektor będzie ograniczał swoją działalność. Mają się znaleźć pieniądze na onkologię, intensywną terapię czy na modernizację prosektorium.

Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego zapewniał dziś w Wałbrzychu, że władze regionu nie mają planów związanych z ograniczeniem funkcjonowania wałbrzyskiej placówki. Szpital ma się rozwijać.

W ramach Narodowej Strategii Onkologii zostały przyznane na rzecz szpitala w Wałbrzychu duże środki. Prawie milion 300 tysięcy złotych na rozwój diagnostyki w szpitalu w Wałbrzychu. Rozwój diagnostyki dedykowanej chorobom nowotworowym raka płuca. Środki te będą wykorzystane na rzecz aparatury medycznej służącej do diagnostyki, tak, aby szybko wykrywać te nowotwory, tak, żeby mieszkańcy Wałbrzycha i całego subregionu wałbrzyskiego mieli lepszy dostęp do diagnostyki jeśli chodzi o choroby nowotworowe – mówi Marcin Krzyżanowski.

REKLAMA

Sprzęt jeszcze w tym roku ma trafić do wałbrzyskiej placówki. Samorząd województwa chce wesprzeć budżet szpitala także kwotą 400 tysięcy złotych. Pieniądze mają trafić między innymi na remont oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Tu mowa głównie o remoncie wentylacji. Prace mają być prowadzone także w salach pacjentów. Władze regionu zapowiadają także nowe inwestycje w prosektorium. W tej chwili ma być przygotowana dokumentacja.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 września 2021 12:24
`