Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski poinformował dziś, że podległy Urzędowi Marszałkowskiemu Instytut Rozwoju Terytorialnego we Wrocławiu opracowuje trasę korytarza transportowego, który połączyć ma nowo powstającą trasę S3 Szczecin–Lubawka z Wałbrzychem. Marszałek dziś (poniedziałek, 17.07) brał udział w brifingu prasowym, zorganizowanym po oficjalnym oddaniu do użytku ulicy Strzegomskiej w Wałbrzychu. Przebudowa 3 kilometrowego odcinka trwała ponad 3 lata.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Marszałek Przybylski podkreślił, iż przebieg i budowa trasy szybkiego ruchu powinny i mogą być motorem przyspieszającym rozwój całego regionu. Nie uda się to jednak bez bezpośredniego skomunikowania największego miasta w regionie jak i całej Aglomeracji z S3.
Przypomnijmy, że decyzję o budowie ostatniego, południowego odcinka trasy S3, łączącego Bolków i Lubawkę, podjął w październiku 2016 roku rząd Prawa i Sprawiedliwości, przekazując na ten cel 3,2 miliarda złotych. W maju tego roku podpisano dokumenty i rozpoczęto przetargową. Na nowo powstającym odcinku przewiduje się budowę najdłuższego tunelu w Polsce – pod Górami wałbrzyskimi w Starych Bogaczowicach powstać ma tunel długości 2 300 metrów. Najbliższy Wałbrzychowi zjazd z trasy S3 ma powstać w Bolkowie, gdzie połączy się z drogą krajową nr 5.
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Wałbrzych. Prywatni przewoźnicy jednak nie będą mogli korzystać z przystanków w Wałbrzychu
Kolejne utrudnienia między Starymi Bogaczowicami a Strugą. Drogę będą zamykać każdego wieczoru
Wałbrzych. Do końca tygodnia nowa sygnalizacja świetlna na Podzamczu
Głuszyca będzie miała nowy basen. Przebudowa ruszy po tym sezonie
Ulica Beethovena oficjalnie otwarta. Dawne tereny pokopalniane zmieniły się nie do poznania
Wałbrzych. Ulica Beethovena jak nowa
Pilny komunikat. Wody z kranu nie wolno pić w Jabłowie i części Czarnego Boru
Wybierasz się na Silent Disco? Redpoint przygotował specjalną ofertę
Region. Wypadek z udziałem konia. Nie żyje 18-miesięczne dziecko
Wirki. Wodę z dawnej kopalni „tankują” jak paliwo. Zobacz, jak działa niezwykły dystrybutor (WIDEO)