Marszałek Cezary Przybylski: zleciłem opracowanie korytarza łączącego Wałbrzych z S3

17 lipca 2017 14:36. Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski poinformował dziś, że podległy Urzędowi  Marszałkowskiemu Instytut Rozwoju Terytorialnego we Wrocławiu opracowuje trasę korytarza transportowego, który połączyć ma nowo powstającą trasę S3 Szczecin–Lubawka z Wałbrzychem. Marszałek dziś (poniedziałek, 17.07) brał udział w brifingu prasowym, zorganizowanym po oficjalnym oddaniu do użytku ulicy Strzegomskiej w Wałbrzychu. Przebudowa 3 kilometrowego odcinka trwała ponad 3 lata.

Marszałek Przybylski podkreślił, iż przebieg i budowa trasy szybkiego ruchu powinny i mogą być motorem przyspieszającym rozwój całego regionu. Nie uda się to jednak bez bezpośredniego skomunikowania największego miasta w regionie jak i całej Aglomeracji z S3.

Przypomnijmy, że decyzję o budowie ostatniego, południowego odcinka trasy S3, łączącego Bolków i Lubawkę, podjął w październiku 2016 roku rząd Prawa i Sprawiedliwości, przekazując na ten cel 3,2 miliarda złotych. W maju tego roku podpisano dokumenty i rozpoczęto przetargową. Na nowo powstającym  odcinku przewiduje się budowę najdłuższego tunelu w Polsce – pod Górami wałbrzyskimi w Starych Bogaczowicach powstać ma tunel długości 2 300 metrów. Najbliższy Wałbrzychowi zjazd z trasy S3 ma powstać w Bolkowie, gdzie połączy się z drogą krajową nr 5.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 lipca 2017 14:36
`