Marek Kubala nie dostanie odszkodowania. Tak zadecydował Sąd Najwyższy

24 lutego 2017 07:00. Marek Kubala podczas ogłoszenia wyroku w Sądzie Okręgowym w Świdnicy. fot. Jacek Zych / FORUM

Tematy: 


Marek Kubala nie dostanie od państwa żądanych milionów. Po 13 latach spędzonych w sądach, w czwartek 24 .02.2017 roku  Sąd Najwyższy w Warszawie utrzymał w mocy postanowienia sądów niższych instancji. Te uznały, że Kubali należą się pieniądze za niesłuszne oskarżenie i osadzenie w więzieniu, jednak w kwocie wielokroć niższej niż dochodzona przez wałbrzyskiego biznesmena. Z wnioskowanych przez Kubalę 48 milionów złotych należy mu się dziś 150 tys złotych.

Te 48 milionów to straty poniesione w skutek niesłusznego aresztowania. W tym jest wartość firmy, zobowiązania względem banków i nieruchomość, gdzie był prowadzony salon. Poza tym są też odsetki, które rosły od 16 lat. To wszystko daje mniej więcej kwotę 20 mln zł. Do tego dochodzi jeszcze kwestia utraconych korzyści przez te wszystkie lata. Gdybym prowadził normalnie firmę, to mógłbym przecież dalej zarabiać. Do tego dochodzi jeszcze utrata wizerunku i dobrego imienia. W całości jest to 48 mln zł – wyjaśnił Kubala w wywiadzie udzielonym Wirtualnej Polsce.

Po ogłoszeniu wyroku Kubala był zdruzgotany i nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.

REKLAMA

Przegrałem proces, lecz nie przegrałem życia – takim emocjonalnym wpisem na Facebooku Marek Kubala podsumował wyrok Sądu Najwyższego.

Kubala nie zamierza się poddawać. Została mu jeszcze ostatnia instancja – Trybunał Europejski w Strasburgu. Po ogłoszeniu wyroku był jednak wyraźnie zdruzgotany i nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 lutego 2017 07:00
`