Maraton fitness w Szczawnie-Zdroju. Ćwicząc i biegając zbierają pieniądze dla chorego chłopca

12 stycznia 2023 09:42. Maraton fitness. Fot. archiwalne. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Maraton fitnes, kilkukilometrowy marsz z kijkami i bieg na Trójgarb – w taki sposób członkowie Stowarzyszenia Jedlińska Werwa namawiają do pomocy niespełna rocznemu chłopcu, wymagającemu bardzo kosztownej operacji nóg.

Kilkumiesięczny Tymoteusz urodził się z jedną nóżką krótszą. Wadę można skorygować, operacja jest jednak bardzo kosztowana. W zebraniu ponad 600 tysięcy postanowili pomóc znajomi – Szykują dwie duże imprezy, z których dochód przeznaczony zostanie właśnie na leczenie malucha. Pierwsza, już w najbliższą sobotę to sześciogodzinny maraton fitness.

Organizatorem maratonu jest Iwona Modrzejewska, która poprowadzi aeroboks. Będzie również taniec i pilates, będzie cross fit oraz zajęcia prowadzone przez Iwonę Pawełczak – tak zwany fatburning. – wylicza Ilona Bujalska ze stowarzyszenia Jedlińska Werwa.

Impreza odbędzie się w hali sportowej przy ulicy Słonecznej w Szczawnie-Zdroju. Miesiąc później, w walentynki, wykazać się będą mogli piechurzy i biegacze. Znad zalewu w Starych Bogaczowicach wystartuje charytatywny bieg i marsz na Trójgarb.

Trasa nie jest bardzo wymagająca, jest to tylko 12 km. Bardzo malownicza, wytrawni biegacze na pewno sobie z nią poradzą. A ci, którzy nie czują się na siłach, to mamy dla nich alternatywę – czyli 5 km z kijkami – i tu także wpisowe w całości przeznaczone będzie na leczenie Tymoteusza.

Wszystkie informacje dotyczące zapisów na maraton fitness i bieg znaleźć można w mediach społecznościowych pod hasłem: Stawiamy Tymka na równe nóżki. Warto wziąć udział, bo jak mówią organizatorzy — warto pomagać.

 

Stawiamy Tymka na równe nogi plakat użyczony https://www.facebook.com/groups/1251285072097317

Stawiamy Tymka na równe nogi

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 12 stycznia 2023 09:42

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

`