Maraton fitness w Szczawnie-Zdroju. Ćwicząc i biegając zbierają pieniądze dla chorego chłopca

12 stycznia 2023 09:42. Maraton fitness. Fot. archiwalne. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Maraton fitnes, kilkukilometrowy marsz z kijkami i bieg na Trójgarb – w taki sposób członkowie Stowarzyszenia Jedlińska Werwa namawiają do pomocy niespełna rocznemu chłopcu, wymagającemu bardzo kosztownej operacji nóg.

Kilkumiesięczny Tymoteusz urodził się z jedną nóżką krótszą. Wadę można skorygować, operacja jest jednak bardzo kosztowana. W zebraniu ponad 600 tysięcy postanowili pomóc znajomi – Szykują dwie duże imprezy, z których dochód przeznaczony zostanie właśnie na leczenie malucha. Pierwsza, już w najbliższą sobotę to sześciogodzinny maraton fitness.

Organizatorem maratonu jest Iwona Modrzejewska, która poprowadzi aeroboks. Będzie również taniec i pilates, będzie cross fit oraz zajęcia prowadzone przez Iwonę Pawełczak – tak zwany fatburning. – wylicza Ilona Bujalska ze stowarzyszenia Jedlińska Werwa.

REKLAMA

Impreza odbędzie się w hali sportowej przy ulicy Słonecznej w Szczawnie-Zdroju. Miesiąc później, w walentynki, wykazać się będą mogli piechurzy i biegacze. Znad zalewu w Starych Bogaczowicach wystartuje charytatywny bieg i marsz na Trójgarb.

Trasa nie jest bardzo wymagająca, jest to tylko 12 km. Bardzo malownicza, wytrawni biegacze na pewno sobie z nią poradzą. A ci, którzy nie czują się na siłach, to mamy dla nich alternatywę – czyli 5 km z kijkami – i tu także wpisowe w całości przeznaczone będzie na leczenie Tymoteusza.

Wszystkie informacje dotyczące zapisów na maraton fitness i bieg znaleźć można w mediach społecznościowych pod hasłem: Stawiamy Tymka na równe nóżki. Warto wziąć udział, bo jak mówią organizatorzy — warto pomagać.

 

Stawiamy Tymka na równe nogi plakat użyczony https://www.facebook.com/groups/1251285072097317

Stawiamy Tymka na równe nogi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 stycznia 2023 09:42
`