Mamy oko na miasto! Zobacz panoramę Wałbrzycha. Nasza kamera nadaje z Harcówki

12 kwietnia 2022 17:43. Schronisko PTTK Harcówka. Marzec 2021. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Panoramę wałbrzyskiego Śródmieścia możecie zobaczyć na żywo z kamery, którą zamontowaliśmy na schronisku Harcówka w Parku Jana III Sobieskiego. To z tego miejsca idealnie widać, jak malowniczo położony jest Wałbrzych i jego centrum! Podoba Wam się pomysł i widok?

Śródmieście otoczone pagórkami i pogórniczymi hałdami za kilka tygodni będzie miejską oazą w morzu zieleni. Panorama Wałbrzycha z Harcówki jednak już dziś robi wrażenie.

W oku kamery bardzo dobrze widać wałbrzyski rynek, wieże kościołów i pozostałości po kopalniach.

Patrzymy na południe, południowy – zachód. Od lewej strony widać tak naprawdę teren Andrzejówki. Widać kopalnię melafiru w Rybnicy Leśnej. Bardziej po lewej widać Waligórę i Borową. Schowany jest Bukowiec w Górach Suchych. Tam w oddali jest masyw Dzikowce i Lesistej Wielkiej. Dalej w prawo widać Boguszów-Gorce – mówi Andrzej Sawicki, dzierżawca schroniska PTTK Harcówka.

Co ciekawe, w oku kamery widać także wzniesienie nazywane Barbarką, na którym przed laty także funkcjonowała restauracja. Dziś nie ma po niej już śladów.

Pomysł zamontowania kamery na Harcówce pojawił się już dawno. W końcu widok z tego miejsca jest niepowtarzalny. Udało nam się dogadać z Andrzejem Sawickim i dziś każdy bez wychodzenia z domu może wirtualnie odwiedzić Harcówkę i podziwiać widok z na miasto – mówi Jacek Zych, redaktor naczelny Dziennika Wałbrzych.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 12 kwietnia 2022 17:43
`