Mamy oko na miasto! Zobacz panoramę Wałbrzycha. Nasza kamera nadaje z Harcówki

12 kwietnia 2022 17:43. Schronisko PTTK Harcówka. Marzec 2021. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Panoramę wałbrzyskiego Śródmieścia możecie zobaczyć na żywo z kamery, którą zamontowaliśmy na schronisku Harcówka w Parku Jana III Sobieskiego. To z tego miejsca idealnie widać, jak malowniczo położony jest Wałbrzych i jego centrum! Podoba Wam się pomysł i widok?

Śródmieście otoczone pagórkami i pogórniczymi hałdami za kilka tygodni będzie miejską oazą w morzu zieleni. Panorama Wałbrzycha z Harcówki jednak już dziś robi wrażenie.

W oku kamery bardzo dobrze widać wałbrzyski rynek, wieże kościołów i pozostałości po kopalniach.

REKLAMA

Patrzymy na południe, południowy – zachód. Od lewej strony widać tak naprawdę teren Andrzejówki. Widać kopalnię melafiru w Rybnicy Leśnej. Bardziej po lewej widać Waligórę i Borową. Schowany jest Bukowiec w Górach Suchych. Tam w oddali jest masyw Dzikowce i Lesistej Wielkiej. Dalej w prawo widać Boguszów-Gorce – mówi Andrzej Sawicki, dzierżawca schroniska PTTK Harcówka.

Co ciekawe, w oku kamery widać także wzniesienie nazywane Barbarką, na którym przed laty także funkcjonowała restauracja. Dziś nie ma po niej już śladów.

Pomysł zamontowania kamery na Harcówce pojawił się już dawno. W końcu widok z tego miejsca jest niepowtarzalny. Udało nam się dogadać z Andrzejem Sawickim i dziś każdy bez wychodzenia z domu może wirtualnie odwiedzić Harcówkę i podziwiać widok z na miasto – mówi Jacek Zych, redaktor naczelny Dziennika Wałbrzych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 kwietnia 2022 17:43
`