Dodano: 20 czerwca 2020 11:45

Małe wilki nagrane przez leśników z Nadleśnictwa Wałbrzych [FILM]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Pod koniec maja publikowaliśmy film, na którym leśnikom udało się zarejestrować spacerującego po lesie wilka. Pojawiło się wówczas podejrzenie, że mogła to być ciężarna samica. Wszystko wskazuje na to, że podejrzenia były słuszne. Leśnicy opublikowali właśnie film z trzema wilczymi maluchami.

Trzy małe wilczki zarejestrowała foto pułapka zamontowana przez leśniczego Andrzeja Stochela.

Podziękujmy tutaj naszemu leśniczemu Andrzejowi Stochlowi oraz podleśniczemu Pawle Krupie, ponieważ wszystko co wiemy o naszych wilkach i wszystko co mogliście zobaczyć na naszym profilu jest tylko i wyłącznie dzięki nim – informuje na swoim profilu Nadleśnictwo Wałbrzych.

REKLAMA

Leśnicy zapewniają, że nie powinniśmy się martwić o wilki, bo teren, na którym się pojawiają jest nadzorowany i leśnicy pilnują by nic im się nie stało.

Wataha, która zamieszkała lasy pod Wałbrzychem zauważana jest w okolicach Łomnicy, Sokołowska i Głuszycy. W ostatnim czasie głośno było także o atakach wilków na zwierzęta hodowlane w okolicach Mieroszowa. To prawdopodobnie druga wataha, dla której jest to tak zwany teren wypadowy, a na stałe wataha mieszka w Górach Kruczych.

Szanse na to, że spotkamy wilka na szlaku są bardzo małe. To płochliwe zwierzęta, które potrafią wyczuć człowieka ze sporej odległości. Wilki najczęściej żerują także wieczorami i w nocy.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także