Dodano: 11 czerwca 2020 08:49

Makabra w Szczawnie-Zdroju. Łabędź z obciętą szyją i głową [ZDJĘCIA]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Makabrycznego odkrycia dokonała dziś rano jedna z mieszkanek Szczawna-Zdroju, która nad ranem wyszła na spacer z psem. W nocy ktoś lub coś ucięło szyję jednemu z czarnych łabędzi, które mieszkają na stawie w Parku Szwedzkim. – Jesteśmy zdruzgotani tym co się stało – komentują mieszkańcy.

Przypomnijmy, dwie pary czarnych łabędzi pojawiły się w Parku Szwedzkim w maju ubiegłego roku. Do uzdrowiska przyjechały z okolic Katowic ze specjalnej hodowli. Ptaki miały stać się atrakcją miejscowego stawu, na którym zostały osiedlone. W ubiegłym roku jeden z łabędzi uciekł. Nie udało się go odnaleźć.

Dziś nad ranem jedna z mieszkanek uzdrowiska znalazła w okolicach stawu innego łabędzia z obciętą szyją i głową. O sprawie informują radni ugrupowania Szczawno Zdrój Możliwości, którzy apelują o pomoc w wyjaśnieniu sprawy. Powiadomiono także straż miejską, która ma sprawdzić miejscowy monitoring.

REKLAMA

Jeśli to działanie człowieka to nie ma słów by opisać okrucieństwo i powody takiego działania. Niezależnie od przyczyn wraca w tej sytuacji nasz wniosek stawiany od 2 lat by wykorzystać w pełni ponad 60 miejskich kamer i zorganizować centrum monitoringu 24h na dobę połączone z komisariatem policji i strażą miejską, tak by reagować ba bieżąco! Zwłaszcza, że aktów wandalizmu przybywa, a lepiej ujawnić je i reagować na żywo niż szukać sprawców po czasie! – mówi Michał Broda, przewodniczący rady miejskiej w Szczawnie-Zdroju.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także