nasz news Maciej Badora o zakazie marszu w Święto Niepodległości: „na pewno to święto uczcimy”

9 listopada 2022 15:07. Otwarcie wieży widokowej na Wzgórzu Gedymina,Maciej Badora Prawo i Sprawiedliwość fot. A.Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Maciej Badora, pełnomocnik wałbrzyskiego okręgu PiS zapowiedział złożenie odwołania od decyzji sądu, który podtrzymał decyzję wałbrzyskich urzędników zakazującą organizacji marszu w dniu 11 listopada. Badora zapowiada także: Będziemy świętować. Zdaniem Macieja Badory sąd mylnie ocenił okoliczności prawne towarzyszące organizacji marszu. Nazwał orzeczenie sądu, podtrzymujące w całej rozciągłości decyzję wałbrzyskich urzędników, wydanym z rażącym naruszeniem prawa.

– Sąd myli się, powołując się na artykuł 65 Prawa o Ruchu Drogowym, jako ten, który niejako obliguje do uzyskania zezwolenia na zajęcie pasa ruchu drogowego. Jest orzeczenie trybunału konstytucyjnego, który właśnie zgromadzenia wykreślił jako niezgodne z konstytucją. Wobec tego ten argument uważam za całkowicie chybiony.

Jednocześnie dodał, że tego rodzaju rozstrzygnięcie zakazujące manifestacji z okazji Święta Niepodległości jest nieprzemyślane ze strony prezydenta. Badora zapytany o to, czy w razie podtrzymania decyzji Sądu Okręgowego przez Sąd Apelacyjny marsz zostanie mimo wszystko zorganizowany, powiedział: na pewno to święto uczcimy. 

Powiem w ten sposób: Ja jestem przekonany, że Sąd Apelacyjny z uwagi na oczywistość błędu zmieni tę decyzję, którą wydano wczoraj.

Na początku tygodnia wałbrzyski PiS wystąpił do prezydenta Wałbrzycha o pozwolenie na organizację marszu w Dzień Niepodległości. Trasa miała prowadzić z Nowego Miasta przez Śródmieście, do Rynku. Prezydent nie wydał na to zgody. Wczoraj Sąd Okręgowy, do którego działacze PiS zaskarżyli decyzję, podtrzymał ją w całej rozciągłości.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 9 listopada 2022 15:07
.
 • JJP pisze:

  Ten cały Badura niby prawnik, nie zna postępowania, jeśli są wymagane dokumenty i nie dostarczył ich. To z czym chłop ma problem ? Z drugiej strony to gość chyba specjalnie tak zrobił, żeby było głośno jacy z nich patrioci.

 • Igła pisze:

  I to ;prawnik; ocenia wyrok sądu? no,no.

 • Święto pisze:

  Jest uroczystość zawsze na Placu Kościelnym, czego ten PiS chce ? Z Nowego Miasta chcą iść po co ? Czerwony Kościół to główna świątynia i PL. Kościelny to plac od wieku gdzie odbywają się główne uroczystości państwowe. Zawsze nawet kibole tam świętowali, teraz PiS ich wykorzystuje przeciwko uroczystościom. Będę jeszcze buntowani, żeby robić rozruby jak w Warszawie. Tu zawsze był spokój i przyzwoicie, zawsze była klasa.

 • rollo pisze:

  18% inflacji pisowski klocku

 • Ojciec Dyrektor pisze:

  Precz z pisowskimi nazistami!

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `