Maciej Badora o zakazie marszu w Święto Niepodległości: „na pewno to święto uczcimy”

9 listopada 2022 15:07. Otwarcie wieży widokowej na Wzgórzu Gedymina,Maciej Badora Prawo i Sprawiedliwość fot. A.Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Maciej Badora, pełnomocnik wałbrzyskiego okręgu PiS zapowiedział złożenie odwołania od decyzji sądu, który podtrzymał decyzję wałbrzyskich urzędników zakazującą organizacji marszu w dniu 11 listopada. Badora zapowiada także: Będziemy świętować. Zdaniem Macieja Badory sąd mylnie ocenił okoliczności prawne towarzyszące organizacji marszu. Nazwał orzeczenie sądu, podtrzymujące w całej rozciągłości decyzję wałbrzyskich urzędników, wydanym z rażącym naruszeniem prawa.

– Sąd myli się, powołując się na artykuł 65 Prawa o Ruchu Drogowym, jako ten, który niejako obliguje do uzyskania zezwolenia na zajęcie pasa ruchu drogowego. Jest orzeczenie trybunału konstytucyjnego, który właśnie zgromadzenia wykreślił jako niezgodne z konstytucją. Wobec tego ten argument uważam za całkowicie chybiony.

Jednocześnie dodał, że tego rodzaju rozstrzygnięcie zakazujące manifestacji z okazji Święta Niepodległości jest nieprzemyślane ze strony prezydenta. Badora zapytany o to, czy w razie podtrzymania decyzji Sądu Okręgowego przez Sąd Apelacyjny marsz zostanie mimo wszystko zorganizowany, powiedział: na pewno to święto uczcimy. 

REKLAMA

Powiem w ten sposób: Ja jestem przekonany, że Sąd Apelacyjny z uwagi na oczywistość błędu zmieni tę decyzję, którą wydano wczoraj.

Na początku tygodnia wałbrzyski PiS wystąpił do prezydenta Wałbrzycha o pozwolenie na organizację marszu w Dzień Niepodległości. Trasa miała prowadzić z Nowego Miasta przez Śródmieście, do Rynku. Prezydent nie wydał na to zgody. Wczoraj Sąd Okręgowy, do którego działacze PiS zaskarżyli decyzję, podtrzymał ją w całej rozciągłości.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 listopada 2022 15:07
`