Luzowanie obostrzeń z opóźnieniami. Fryzjerzy czy sklepy w galeriach zamknięte dłużej?

15 kwietnia 2020 11:42. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Jutro rząd ogłosi plan luzowania obowiązujących obostrzeń, które wprowadzono w związku z walką z epidemią koronawirusa. Od kilku dni pojawiały się informacje o tym, że od 20 kwietnia mogły by zostać otwarte sklepy z odzieżą w galeriach czy zakłady fryzjerskie. Jak informują dziennikarze RMF FM do tego prawdopodobnie nie dojdzie.

Od poniedziałku, jak już wcześniej informowaliśmy, mają być w pierwszej kolejności otwarte lasy i parki. Oczywiście spacery w tych miejscach będą możliwe z zachowaniem środków bezpieczeństwa, czyli obowiązuje nakaz zasłaniania twarzy i utrzymywania co najmniej dwumetrowego dystansu od innych.

Poluzowane mają być ograniczenia dotyczące pracy sklepów. Chodzi tu o liczbę osób przebywających w danym punkcie. Dziś to maksymalnie trzy osoby na kasę. Od poniedziałku liczba klientów ma być zależna od powierzchni danej placówki, jutro mamy poznać szczegóły w tej sprawie.

REKLAMA

Na co jeszcze poczekamy? Jak informuje RMF FM o tydzień ma być opóźnione otwarcie sklepów odzieżowych w galeriach, zakładów kosmetycznych i fryzjerskich.

Wydłużony ma być także termin zamknięcia szkół. W tej chwili obowiązuje rozporządzenie, zgodnie, z którym placówki oświatowe mają być zamknięte do 26 kwietnia. Już dziś mówi się o tym, że prawdopodobnie szkoły, żłobki czy przedszkola będą zamknięte co najmniej o tydzień dłużej. Wynika to z faktu, że w takich miejsce zachowanie zasad bezpieczeństwa związanych z epidemią, między innymi zachowanie odpowiedniej odległości, jest wręcz niemożliwe.

Lokalnie, jedna z pierwszych decyzji w Wałbrzychu związanych z luzowaniem obostrzeń dotyczy przywrócenia do pracy konduktorów, którzy wkrótce pojawią się w miejskich autobusach.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 kwietnia 2020 11:42
`