Luzowanie obostrzeń. Rząd zapowiada otwarcie galerii handlowych, ogródków restauracyjnych, hoteli i powrót do stacjonarnej nauki

28 kwietnia 2021 10:37. Konferencja prasowa Adama Niedzielskiego fot. Dziennik Wałbrzych

Rząd przedstawia dość szczegółowy harmonogram odmrażania gospodarki. W maju działalność wznowią hotele, galerie handlowe, restauracje czy siłownie i kluby fitness. Uruchamianie kolejnych branż zostało rozłożone na cały miesiąc.

Od soboty rząd zapowiada umożliwienie uprawiania sportu nie tylko na świeżym powietrzu, ale także w obiektach zamkniętych. Po majówce, 4 maja w reżimie sanitarnym otwarte zostaną galerie handlowe, sklepy meblowe i budowlane. Do szkół wrócą uczniowie klas od pierwszej do trzeciej.

Od 8 maja pracować będą mogły hotele, tydzień później, 15 maja pracę stacjonarną wznowią restauracje, ale będą mogły działać tylko w letnich ogródkach. W tym samym czasie do nauki w trybie hybrydowym wrócą pozostali uczniowie podstawówek i szkół średnich. Wróci także możliwość organizacji wesel i komunii na zewnątrz z limitem do 25 osób.

REKLAMA

Uczniowie wszystkich klas do nauki stacjonarnej mają wrócić 29 maja. Od tego czasu w reżimie sanitarnym będą mogły działać także restauracje. To w tym okresie mają być otwarte także siłownie i kluby fitness.

Premier Mateusz Morawiecki przyznał dziś, że sytuacja epidemiczna w kraju poprawia się, ale wciąż liczba zachorowań jest wysoka. Dodał, że bardzo ważne są szczepienia, a wirus nie zniknie z dnia na dzień.

Realizacja przedstawionego dziś harmonogramu zależna będzie jednak od sytuacji epidemicznej w kraju. Jeżeli dojdzie do pogorszenia, odmrażanie gospodarki zostanie wstrzymane.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 kwietnia 2021 10:37
`