Luzowanie gospodarki. Kiedy ruszą salony fryzjerskie czy restauracje?

4 maja 2020 10:26. Kucharze podczas przygotowywania menu degustacyjnego w jednej z wałbrzyskich restauracji. Fot. archiwum / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


O ewentualnej dacie ponownego uruchomienia salonów fryzjerskich i kosmetycznych mówił dziś w RMF FM Michał Dworczyk. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przyznał, że będzie to możliwe najwcześniej za dwa tygodnie.

Przypomnijmy, dziś zaczął obowiązywać kolejny etap luzowania gospodarki. Otwarte mogą być między innymi hotele i galerie handlowe. Wciąż ma być w nich zachowany jednak odpowiedni reżim sanitarny. Od dziś funkcjonować mogą również niektóre instytucje kultury.

Decyzje dotyczące wprowadzania kolejnych etapów luzowania gospodarki mogą zapaść dopiero za kilkanaście dni, po ocenieniu efektu obecnych poluzowań.

REKLAMA

Zobaczymy jaki będą miały wpływ te decyzje na liczbę zachorowań, na dynamikę zachorowań i wtedy będziemy podejmować decyzje o kolejnym etapie zdejmowania obostrzeń. Też pan premier jasno zapowiedział, że może tak być, że te obostrzenia powrócą – mówił w ogólnopolskiej rozgłośni Dworczyk.

Wciąż na otwarcie czekają także restauracja, które dziś mogą jedynie oferować swoje produkty na wynos.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 maja 2020 10:26
`