Łukasz Pokorski nowym naczelnikiem Wałbrzysko-Kłodzkiej Grupy GOPR

31 sierpnia 2018 07:45. Łukasz Pokorski – naczelnik Wałbrzysko-Kłodzkiej Grupy GOPR. 30.08.2018 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Łukasz Pokorski nowym naczelnikiem Wałbrzysko-Kłodzkiej Grupy GOPR . 28 sierpnia wybrany przez zarząd Grupyzastąpił na tym stanowisku Mariusza Rzepeckiego. W konkursie startowało 4 ratowników.

– Od 16 lat jestem związany z GOPR, chociaż nigdy nie byłem zawodowym ratownikiem. Jestem instruktorem, zajmuję się szkoleniem, od lat borykam się z blaskami i bolączkami funkcjonowania organizacji. Można powiedzieć, że znam je od podszewki – powiedział w rozmowie z Dziennikiem Łukasz Pokorski. – Funkcja naczelnika jest dla mnie naturalną kontynuacją mojej pracy w GOPR.

Przed Pokorskim trudne zadanie zarządzania jedną z największych w Polsce,  niemal 140 osobową grupy, która swoim zasięgiem obejmuje teren od Lubawki aż po Góry Opawskie. GOPR, podobnie jak inne służby ratunkowe boryka się z coraz większymi brakami kadrowymi – niskie uposażenia i ciężka praca nie sprzyjają przyjmowaniu nowych ratowników.

REKLAMA

Zapytaliśmy Łukasza Pokorskiego, co jest dla niego największym wyzwaniem na nadchodzącą, 4-letnią kadencję.

Najważniejsze, to niczego nie popsuć – odpowiedział bez wahania.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 31 sierpnia 2018 07:45
`