Ludzie ruszyli na pomoc ratownikowi GOPR. Wynik zbiórki zadziwia

7 listopada 2023 07:49. Fot. użyczona / Sudecka Grupa GOPR

Tematy: 


Ponad 310 tysięcy w zaledwie kilka dni udało się zebrać w internetowej zbiórce, jaką założyli ratownicy Sudeckiej Grupy GOPR na pomoc swojemu koledze.  Ci, którzy na codzień niosą pomoc, dziś sami o nią proszą. Ratownicy Sudeckiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zbierają pieniądze na leczenie i rehabilitację swojego kolegi, który uległ ciężkiemu wypadkowi.

Po wypadku na budowie własnego domu Jarosław Błażejczak został sparaliżowany od szyi w dól. Żeby mógł wrócić, choćby częściowo do funkcjonowania, potrzebne jest wieloletnie leczenie i rehabilitacja. Pomóc postanowili inni ratownicy.

– Potrzebne jest ponad milion złotych. Poważny wypadek, trójka małych dzieci, głównie rehabilitacja, która będzie długotrwała, kilkuletnia, bardzo droga w utrzymaniu. No i samo przygotowanie Jarka… zobaczymy w jakim stanie wyjdzie z tej rehabilitacji, po tym wypadku –  powiedział naszemu reporterowi Mariusz Grudzień, naczelnik Sudeckiej Grupy GOPR.

REKLAMA

Jarek Błażejczak ślubowanie ratownicze złożył dwa lata temu. Mieszkający w masywie Śnieżnika reagował na każdy apel o pomoc. W tym roku był w czołówce najbardziej aktywnych ratowników grupy Sudeckiej GOPR.

– Stawiał się na każde akcje, przy dużych i tych niewielkich działaniach ratowniczych. Mocno angażował się w życie pogotowia górskiego. Po prostu żył tym pogotowiem. 

Póki co zbiórka prowadzona jest wyłącznie przez internet, ale, jak mówią ratownicy, to dopiero początek akcji pomocowej. Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są w mediach społecznościowych Sudeckiej Grupy GOPR.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 listopada 2023 07:49
`