Loteria dla zaszczepionych przeciw COVID-19. Do wygrania nawet milion złotych?

24 maja 2021 16:57. Michał Dworczyk w Wałbrzychu fot. Dziennik Wałbrzych

Aby zachęcić Polaków do szczepień rząd wspólnie z Totalizatorem Sportowym szykuje loterię dla osób zaszczepionych – informuje Wprost. Według doniesień tygodnika do wygrania będzie nawet milion złotych. Michał Dworczyk, Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, który odwiedził dziś Wałbrzycha zapowiedział, że szczegóły projektu poznamy jutro.

Zdaniem osoby, związanej z rządem, na którą powołuje się Wprost, w loterii ma być kilka pułapów finansowych, a losowania mają być cykliczne z wielkim finałem.

Główna wygrana ma wynieść nawet milion złotych. To jednak nie koniec. Zyskać mają także gminy, w których poziom zaszczepienia sięgnie 75 procent – donosi Wprost.

REKLAMA

Takie samorządy mają dostać wsparcie liczone w setkach tysięcy. Pytany o loterię, goszczący dziś w Wałbrzychu Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przyznał, że szczegóły tej propozycji zostaną przedstawione już jutro.

Przypomnijmy, Wałbrzych już kilka dni temu wprowadził kampanię, w ramach, której do końca czerwca osoby zaszczepione mogą korzystać z 50 procentowej zniżki przy wejściu do miejskich instytucji. Michał Dworczyk pomysł pochwalił.

Szukamy wszelkich dróg do tego, żeby zachęcać, przekonywać Polaków do szczepień. Wszystkie tego rodzaju aktywności i działania wspieramy, promujemy i są godne pochwały. Wałbrzych jest bardzo aktywny, jeżeli chodzi o organizację szczepień, jako poseł subregionu wałbrzyskiego też jestem dumny, że w naszym regionie te szczepienia tak dobrze postępują. Jutro będziemy przedstawiać pewien kompleksowy zestaw propozycji, takich też nie standardowych. Tu już nie mówimy o typowej kampanii reklamowej, tylko właśnie o różnego rodzaju programach, które mają wpłynąć pozytywnie na frekwencję, jeżeli chodzi o realizację Narodowego Programu Szczepień – mówił dziś Michał Dworczyk.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 maja 2021 16:57
`