Linia 31 nie ma nic wspólnego z sentymentem. Pierwsze kursy pokazały, że może zarobić

13 września 2018 10:27. Autobus linii 31A realizowany przez świdnickie MPK na przystanku przy ulicy Wrocławskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Od soboty 8 września świdnickie MPK reaktywowało zawieszone kilkanaście lat temu połączenie autobusowe łączące Świdnicę z Wałbrzychem. Dwa największe miasta regionu, oddalone od siebie o zaledwie kilkanaście kilometrów, od kilkunastu lat nie były skomunikowane inaczej, niż przy udziale przewoźników prywatnych.

Przywrócenie funkcjonowania linii autobusowej dla wielu mieszkańców Wałbrzycha i Świdnicy ma wciąż wymiar sentymentalny – temat kursujących regularnie autobusów 31 i 31bis po wielokroć wracał w rozmowach dotyczących komunikacji miejskiej. Jednak jak mówi Witold Tomkiewicz, rzecznik świdnickiego MPK, z sentymentem nie ma ono nic wspólnego.

– Linia 31 to jest taki sentyment dla mieszkańców Świdnicy i Wałbrzycha, ale na sentymentach biznesów się nie opiera. Pierwsze 5 kursów pokazało, że zainteresowanie linią spełnia nasze oczekiwania. Czekamy teraz na to, co będzie działo się podczas normalnych kursów w dni robocze kiedy jest szkoła kiedy ludzie jeżdżą załatwiać sprawy w urzędach wałbrzyskich, kiedy wałbrzyszanie będą jeździli do sądu w Świdnicy lub załatwiać inne sprawy w instytucjach świdnickich.

Póki co, połączenie świdnickiego MPK jest jedynie uzupełnieniem oferty prywatnych przewoźników, skierowanym do  osób, które z przyczyn często od siebie niezależnych, nie mogły korzystać z małych, prywatnych busów. Realizowane przez świdnickiego przewoźnika 5 kursów dziennie  to malutka część oferty świadczonej na tej trasie, jednak prezes świdnickiego MPK nie wyklucza jednak zwiększenia ilości kursów.

 

Koronawirus to bardzo poważna sprawa. Nie ulegamy medialnej panice, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

Dołącz do czytelników Dziennik Wałbrzych.

Komentarze

Dodano: 13 września 2018 10:27
Pozostałe informacje
© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015