Limit gości przy bożonarodzeniowym stole. Ile osób będziemy mogli przyjąć?

25 listopada 2020 16:06. Jarmark Bożonarodzeniowy w wałbrzyskim Rynku. 7.12.2018 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Przy świątecznym stole oprócz rodziny może pojawić się tylko pięć dodatkowych osób, o takiej rekomendacji mówił dziś w czasie konferencji prasowej minister zdrowia. Adam Niedzielski apelował jednak, by święta Bożego Narodzenia spędzić jedynie w gronie najbliższych.

O ograniczenia dotyczące świąt Bożego Narodzenia szefa resortu zdrowia na dzisiejszej konferencji prasowej dopytywali dziennikarze.

Szef resortu zdrowia przypomniał, że tydzień temu rząd opublikował pakiet regulacji, które pokazują co będzie się działo w ciągu najbliższych tygodni, aż do 27 grudnia. Opublikowano także rozporządzenia, które będą wprowadzane w zależności od dziennego przyrostu chorych. Decyzja dotycząca świąt i okresu tuż po nich podjęta zostanie przed świętami i jest zależna od sytuacji epidemicznej w kraju, dziennej liczby zachorowań.

REKLAMA

Jeżeli chodzi o święta to przyjęliśmy takie rozwiązanie, że oprócz rodziny może pojawić się dodatkowe pięć osób, ale namawiamy tutaj do kameralnego, w gronie najbliższej rodziny spędzonego okresu świątecznego – mówił Adam Niedzielski.

Co z feriami i apelami rozpicia zimowej przerwy na dłuższy czas? Szef resortu zdrowia nie zgadza się z ekspertami, którzy twierdzą, że warto wydłużyć okres ferii. W jego ocenie było by to zaprzepaszczenie dotychczasowych efektów walki z pandemią, osiągniętych dzięki obostrzeniom i samodyscyplinie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 listopada 2020 16:06
`