Liczy się każdy kilometr wyremontowanej drogi. Drogowe inwestycje powiatu wałbrzyskiego

30 kwietnia 2023 15:15. Cieszów rozpoczyna się remont drogi fot. użuczone Starostwo Powiatowe

Ponad dziesięć kilometrów dróg, które są obecnie w najgorszym stanie, chce wyremontować w tym roku Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu. W ciągu ostatnich ośmiu lat powiat wałbrzyski wyremontował w sumie ponad 100 kilometrów dróg.

Udało nam się pozyskać gigantyczne pieniądze w ramach programu Polski Ład, które zapewnią nam realizację prawie 12 kilometrów nowych nawierzchni na drogach powiatowych. Będziemy je realizować we wszystkich sześciu gminach, w których mamy drogi, i w których te kawałki nie były wyremontowane – mówi Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego.

Prace rozpoczęto od gminy Stare Bogaczowice, gdzie remont obejmuje blisko 2,5 kilometra dróg. W kolejnych tygodniach roboty mają być prowadzone w innych gminach.

REKLAMA

Krzysztof Kwiatkowski podkreśla, że remont każdego odcinka drogi, niezależnie od tego, czy mowa o 100 metrach, czy 10 kilometrach z punktu widzenia mieszkańców jest bardzo ważny. Prace obejmują te odcinki dróg, których łatanie nie miało już sensu. Starosta wałbrzyski podkreśla, że każdy fragment wyremontowanej drogi sprawia, że okolicznym mieszkańcom żyje się lepiej.

Prace prowadzone są także na mostach w Glinnie i Kolcach. Tam rozebrano stare konstrukcje, trwają prace przy budowie nowych elementów podtrzymujących. Budowa obu obiektów, zgodnie z harmonogramem, powinna zakończyć się w wakacje.

Most w Kolcach był w bardzo złym stanie. Po rozbiórce okazało się, że przyczółki były już tak podmyte, że ten obiekt zagrażał bezpieczeństwu. To był ostatni moment, by rozpocząć remonty – podkreśla Krzysztof Kwiatkowski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 kwietnia 2023 15:15
`