Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w kraju przekroczyła setkę. Trzy osoby zmarły. Wałbrzych bez potwierdzonego przypadku

14 marca 2020 19:38. fot. ilustracyjna / Jacek Zych

Tematy: 


Najwięcej, potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem jest w województwach mazowieckim, łódzkim, lubelskim, śląskim i dolnośląskim. W Wałbrzychu nie ma potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Jak informowały dziś służby 13 osób wyleczono.

W całym kraju odnotowano sto trzy potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem. Trzy osoby zmarły. To pacjenci z Poznania, Wrocławia i Lublina. Na całym świecie odnotowano ponad 150 tysięcy zarażeń wirusem. Najwięcej, ponad 80 tysięcy w Chinach. We Włoszech, ponad 21 tysięcy. Blisko 6 tysięcy osób na całym świecie zmarło wynika z oficjalnych danych.

By powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa w Polsce Minister Zdrowia ogłosił stan zagrożenia epidemicznego. Ta decyzja skutkowała szeregiem ograniczeń. Na dwa tygodnie zamknięto placówki oświaty i kultury. Wprowadzono kontrole graniczne. Do kraju nie mogą od jutra wjechać obcokrajowcy. Zamknięte zostały restauracja, bary i kluby, które mogą dowozić żywność na wynos. Ograniczenia dotknęły także galerie handlowe, w których działają jedynie sklepy spożywcze, apteki, drogerie czy pralnie.

REKLAMA

Dziś Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował o tym, że swoją działalność zawieszają uzdrowiska.  Rząd zapewnia, że banki, sklepy spożywcze, stacje benzynowe czy szpitale pozostaną otwarte.

Na Dolnym Śląsku mamy trzynaście potwierdzonych przypadków zachorowania. Większość we Wrocławiu. Jedna chora osoba przebywa w Bolesławcu.

W regionie 297 osób jest objętych kwarantanną lub izolacją. 1076 nadzorem epidemiologicznym. 100 osób jest hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 marca 2020 19:38
`