Ministerstwo Zdrowia: Powtórne badanie wykluczyło obecność koronawirusa u lekarza z Wałbrzycha

19 marca 2020 19:21. Budynek pogotowia ratunkowego w Wałbrzychu. Wałbrzych, 04.09.2017 fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Z uwagi na powtórzone badania w Białymstoku i Wałbrzychu, które okazały się ujemne, jedna osoba z Białegostoku i jedna z Wałbrzycha zostają wyłączone z dotychczasowych potwierdzonych wyników – informuje Ministerstwo Zdrowia. Z naszych informacji wynika, że mowa o lekarzu Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu.

Przypomnijmy, o nowym przypadku zarażenia wirusem z Chin w Wałbrzychu służby poinformowały wczoraj późnym wieczorem. Dziś sprawę opisały media. Badanie miało potwierdzić obecność wirusa u 57-letniego lekarza Pogotowia Ratunkowego, który miał kontakt z wałbrzyskim „pacjentem zer”. Pierwszym potwierdzonym przypadkiem zakażenia wirusem był 57-latek ze Szczawna-Zdroju, który zmarł.

Na prośbę mężczyzny, zdecydowano by pozostał on w kwarantannie domowej. Takie same środki zastosowano wobec kilkunastu osób, współpracowników medyka.

Drugie badanie dało jednak wynik negatywny. Jak udało nam się dowiedzieć, test wykonano w odstępie 48 godzin od pierwszego.

– Szanowni Państwo, powtórzono badanie pracownika służby zdrowia, o którym mówiłem wcześniej. Powtórne badanie okazało się ujemne, co oznacza że osoba ta jest zdrowa i została wyłączona z dotychczasowych potwierdzonych wyników. Na tę chwilę nie ma w Wałbrzychu żadnej potwierdzonej osoby zarażonej koronawirusem – informuje na FB Roman Szełemej.

Wszystko wskazuje zatem na tym, że kwarantanna dla lekarze i pracowników zakończy się lada moment.

W sumie w Polsce odnotowano do tej pory 355 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Pięć osób zmarło. Na Dolnym Śląsku odnotowano 53 przypadki zakażenia.

Koronawirus to bardzo poważna sprawa. Nie ulegamy medialnej panice, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

Dołącz do czytelników Dziennik Wałbrzych.

Komentarze

Dodano: 19 marca 2020 19:21
Pozostałe informacje
© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015