Dodano: 26 października 2019 20:07

Legnica i Wałbrzych w ekranizacji powieści Marka Krajewskiego „Erynie”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Kilka dni temu ekipa filmowa Borysa Lankosza odwiedziła kilka możliwych lokalizacji w południowych dzielnicach Wałbrzycha, które wykorzystane mogłyby być w nowym projekcie reżysera pt. Erynie.  Po ubiegłorocznej premierze filmu „Ciemno, prawie noc” wg Joanny Bator, tym razem reżyser na warsztat wziął powieści Marka Krajewskiego. Na ich podstawie powstać ma 12-odcinkowy serial, do którego scenariusz napisali między innymi Borys Lankosz i Władysław Pasikowski.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, większość plenerów serialu kręcona ma być w Legnicy, która przedstawiać ma przedwojenny Lwów. W Wałbrzychu ekipa szukała wnętrz, w których dziać się ma akcja filmu.

Scenariusz oparty jest na powieściach Marka Krajewskiego. Jego kanwą stały się cztery lwowsko-wrocławskie powieści – „Erynie”, „Liczby Charona”, „Rzeki Hadesu” i „W otchłani mroku” opowiadające losy komisarza Edwarda Popielskiego.

REKLAMA

Akcja serialu ma miejsce we Lwowie w latach 1937-39 oraz we Wrocławiu z roku 1946. Nieoficjalnie mówi się o tym, że serial emitowany będzie w TVP i na jednej z platform cyfrowych – w Netflixie.

Film reżyseruje Borys Lankosz. Scenariusz napisali: Igor Brejdygant, Borys Lankosz, Magdalena Lankosz i Władysław Pasikowski. Autorem zdjęć będzie Marcin Koszałka, a muzyki – Michał Lorenc.

Brys Lankosz.  fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Borys Lankosz (P), Marcin Dorociński (L) i Magdalena Cielecka (Ś) na planie filmu „Ciemno, prawie noc”. fot. arch. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Borys Lankosz. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także