Dodano: 26 października 2019 20:07

Legnica i Wałbrzych w ekranizacji powieści Marka Krajewskiego “Erynie”

Tematy: 


Kilka dni temu ekipa filmowa Borysa Lankosza odwiedziła kilka możliwych lokalizacji w południowych dzielnicach Wałbrzycha, które wykorzystane mogłyby być w nowym projekcie reżysera pt. Erynie.  Po ubiegłorocznej premierze filmu “Ciemno, prawie noc” wg Joanny Bator, tym razem reżyser na warsztat wziął powieści Marka Krajewskiego. Na ich podstawie powstać ma 12-odcinkowy serial, do którego scenariusz napisali między innymi Borys Lankosz i Władysław Pasikowski.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, większość plenerów serialu kręcona ma być w Legnicy, która przedstawiać ma przedwojenny Lwów. W Wałbrzychu ekipa szukała wnętrz, w których dziać się ma akcja filmu.

Scenariusz oparty jest na powieściach Marka Krajewskiego. Jego kanwą stały się cztery lwowsko-wrocławskie powieści – „Erynie”, „Liczby Charona”, „Rzeki Hadesu” i „W otchłani mroku” opowiadające losy komisarza Edwarda Popielskiego.

Akcja serialu ma miejsce we Lwowie w latach 1937-39 oraz we Wrocławiu z roku 1946. Nieoficjalnie mówi się o tym, że serial emitowany będzie w TVP i na jednej z platform cyfrowych – w Netflixie.

Film reżyseruje Borys Lankosz. Scenariusz napisali: Igor Brejdygant, Borys Lankosz, Magdalena Lankosz i Władysław Pasikowski. Autorem zdjęć będzie Marcin Koszałka, a muzyki – Michał Lorenc.

Brys Lankosz.  fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015