Latawiec. Po wizycie pacjenta z podejrzeniem koronawirusa SOR zamknięty, dezynfekowane oddziały, personel odsunięty od pracy

20 marca 2020 11:23. SOR w szpitalu Latawiec w Świdnicy. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Nieczynny SOR, dezynfekcja szpitalnych oddziałów, personel odsunięty od pracy. To efekt wizyty w świdnickim szpitalu pacjenta, u którego podejrzewa się zakażenie koronawirusem. Jak informuje portal swidnica24.pl pacjent w Latawcu przebywać miał kilka godzin.

W czwartek 19 marca na SOR świdnickiego szpitala Latawiec zgłosił się pacjent z wysoką gorączką, kaszlem i biegunką. Po przeprowadzeniu zleconych przez lekarza badać trafił na oddział wewnętrzny szpitala.

Kiedy powzięto podejrzenie o możliwości zakażenia koronawirusem pacjenta przewieziono na oddział zakaźny do Wałbrzycha. Stamtąd, z powodu pełnego obłożenia oddziału przekierowano go do szpitala zakaźnego w Bolesławcu.

REKLAMA

Świdnicki SOR został wyłączony z działania. Jak powiedział portalowi świdnica24.pl dyrektor Grzegorz Kloc przeprowadzono tekże dezynfekcję wszystkich miejsc, których pacjent przebywał. Personel, który miał z nim styczność został odsunięty od pracy.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 marca 2020 11:23
`