Dodano: 3 lutego 2023 07:04

Lasy zamknięte na dłużej. Zakazy wejścia do części leśnictw wydają kolejne nadleśnictwa

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do szóstego lutego wydłużono zakaz wstępu do części leśnictw Nadleśnictwa Wałbrzych. Podobne zakazy obowiązują także w okolicach Świdnicy czy Kamiennej Góry. Wprowadzono je, bo w lasach jest wiele zniszczonych przez okiść i wiatr drzew. Dodatkowo dziś i w kolejnych dniach wciąż ma pojawiać się silny wiatr, który dalej może łamać konary czy nawet całe drzewa.

Na terenie Nadleśnictwa Wałbrzych zakaz obowiązuje w obrębie leśnictw: Stare Bogaczowice, Witków, Biały Kamień, Glinik, Glinica, Sowie Góry, Jedlinka, Głuszyca, Łomnica, Sokołowsko, Unisław Śląski.

Zakazem nie są objęte leśnictwa Świebodzice i Mieroszów.

REKLAMA

Przedłużenie zakazu wynika z ciągle wysokiego uszkodzenia drzewostanów, które stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia turystów, a także utrudnia ewentualne skuteczne działania służb ratunkowych. Na drzewach w wyższych partiach gór ciągle zalega okiść śnieżna. Sytuacji nie poprawiają także ciągle niekorzystne (i prognozowane) warunki pogodowe w postaci bardzo silnego wiatru i opadów śniegu – informuje Nadleśnictwo Wałbrzych.

Zakaz obowiązujący część leśnictwa Czarny Bór, Grzędy i Lubawka obowiązujący do 7 lutego wydało nadleśnictwo Kamienna Góra.

Niebezpiecznie w lasach jest także w okolicy Świdnicy. Tam zakaz obowiązuje także do 7 lutego i dotyczy leśnictw: Zagórze, Lutomia, Piskorzów, Pieszyce, Bielawa i Jodłownik.

Szkody w lesie w okolicach przełęczy Jugowskiej. Fot. Nadleśnictwo Jugów

Szkody w lesie w okolicach przełęczy Jugowskiej. Fot. Nadleśnictwo Jugów

Szkody w lesie w okolicach przełęczy Jugowskiej. Fot. Nadleśnictwo Jugów

Przełęcz Jugowska. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także