Kwarantanna mimo zaszczepienia. Do izolacji trafiają osoby z kontaktu z wariantem „Delta”

5 lipca 2021 17:51. Akcja szczepień "Szczepmy się z Górnikiem". fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

O tym, że wszyscy z kontaktu z osobą zakażoną wariantem Delta są kierowani zapobiegawczo przez sanepid na kwarantannę w Polsat News poinformował Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa zdrowia. Na kwarantannę trafiają co ważne także osoby zaszczepione preparatami dwudawkowymi czy jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson.

Andrusiewicz przyznał na antenie Polsat News, że w Polsce potwierdzono do tej pory jedynie 113 przypadków wariantu Delta i ocenił, że transmisja tej mutacji nie jest duża. Przypomnijmy, że pierwszy przypadek potwierdzono około dwóch miesięcy temu. Chorzy to najczęściej osoby wracające z zagranicy lub ci, którzy mieli z nimi kontakt.

Te przypadki są szybko wyłapywane. Jest izolacja, kwarantanna. Często zalecane izolacja i kwarantanna 14 dni, czyli większe obostrzenia i restrykcje wobec tych osób niż w przypadku choćby wariantu brytyjskiego – mówi rzecznik resortu zdrowia na antenie Polsat News.

REKLAMA

Wariant Delta charakteryzuje się większą zakażalnością. Osoby, podejrzane o kontakt z chorymi na COVID-19 o tym wariancie kierowane są na kwarantannę zapobiegawczo. Mowa o pełnym czasie kwarantanny, której nie można skrócić na przykład poprzez wykonanie testów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 lipca 2021 17:51
`