Kurs szycia chirurgicznego czy oznaczanie grupy krwi. To propozycje wałbrzyskiej filii Uniwersytetu Medycznego na Dzień Otwarty

17 kwietnia 2024 10:17. fot. materiały prasowe

Liczne warsztaty, wykłady, a także… kurs szycia chirurgicznego zaplanowano na czwartek, 18 kwietnia podczas Dnia Otwartego wałbrzyskiej filii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Spotkania rozpoczną się o dziesiątej i potrwają do czternastej.

Wałbrzyska filia Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu powstała w ubiegłym roku. Uczelnia przekonuje, że to była dobra decyzja.

Wysoko wykwalifikowana kadra dydaktyczna, małe grupy studentów, nowoczesne prosektorium  i dobrze wyposażone pracownie w filii, która – co jest kluczowe ma pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej – to dobre miejsce do nauki medycyny na wysokim poziomie – mówi prof. dr hab.  Beata Sobieszczańska, dziekan wałbrzyskiej filii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

REKLAMA

W Wałbrzychu studiuje obecnie 45 żaków z całej Polski, a zajęcia prowadzą wykładowcy Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Oprócz wykwalifikowanej kadry dydaktycznej są tu nowoczesne pracownie – biofizyczna i biochemiczna – z aparaturą lepszą niż na niejednej uczelni w dużym mieście. Najnowocześniejsza na Dolnym Śląsku sala prosektoryjna znajduje się właśnie w Wałbrzychu w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego. Oddana do użytku kilka miesięcy temu, specjalnie dostosowana do potrzeb dydaktycznych, jest w każdej chwili dostępna dla studentów wałbrzyskiej filii wrocławskiej uczelni.

To nasza największa zaleta. Nikt nie ma takich możliwości do nauki anatomii jak nasi studenci w wałbrzyskiej filii UMW. Jest tu nowoczesny stół sekcyjny, odpowiednia wentylacja i oświetlenie, specjalistyczne narzędzia. Wszystko nowe. Do tego małe grupy studentów, więc anatomii uczymy praktycznie. Nie pokazujemy, jak się robi preparaty, tylko studenci – już pierwszego roku medycyny! – wykonują je sami. To ewenement – dodaje dr Zygmunt Domagała z Zakładu Anatomii Prawidłowej UMW.

Dzień Otwarty wałbrzyskiej filii Uniwersytetu Medycznego zaplanowano 18 kwietnia na terenie Akademii Nauk Stosowanych w Wałbrzychu. To właśnie z bazy tej wałbrzyskiej uczelni korzysta w tej chwili uniwersytet. Wrocławska uczelnia kupiła jednak kamienicę przy Alei Wyzwolenia i to tam w przyszłości mają przenieść się studenci.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 kwietnia 2024 10:17
`