nasz news Kuriozalna sytuacja w szpitalu im. Sokołowskiego. Po zaledwie kilku dniach pracy rezygnację złożył dyrektor do spraw lecznictwa

17 stycznia 2022 15:30. Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Zaledwie kilka dni dr Marceli Łukaszewski pełnił funkcję zastępcy dyrektora Specjalistycznego Szpitala im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Według naszych nieoficjalnych informacji miał złożyć rezygnację z zajmowanego stanowiska. Po raz kolejny informujemy, że nasze informacje mają charakter nieoficjalny, ponieważ od początku grudnia ubiegłego roku ani Urząd Marszałkowski, ani szpital, pomimo tego, że mają taki obowiązek,  nie odpowiedzieli na zadane przez nas pytana dotyczące polityki kadrowej, organizacji pracy oraz sytuacji na oddziale covidowym wałbrzyskiego szpitala.

Według naszych informacji rezygnacja dr Łukaszewskiego z pełnienia funkcji zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa oznacza, że w przeciągu kolejnych kilku dni na tym stanowisku pojawi się już czwarta osoba w przeciągu zaledwie pół roku.

Dr Łukaszewski, który do wałbrzyskiego szpitala  trafił ze szpitala na ulicy Borowskiej we Wrocławiu zastąpił na tym stanowisku dr Mariusza Kratę. Ten obowiązki dyrektora ds medycznych objął w październiku ubiegłego roku. Zastąpił na tym stanowisku dr Romualda Komandowskiego, który z pracy zrezygnował z powodów zdrowotnych. Obowiązki dyrektora ds medycznych pełnił niecałe trzy miesiące, do końca grudnia 2021 roku.

11 stycznia informowaliśmy także, że z pracy w szpitalu odeszła długoletnia główna księgowa. Placówka wciąż szuka zastępstwa na to stanowisko. Roszady kadrowe w wałbrzyskim szpitalu są pochodną zwolnienia w sierpniu 2021 roku. Po tym, jak w sierpniu Urząd Marszałkowski w trybie natychmiastowym zwolnił z pracy długoletnią dyrektor wałbrzyskiego szpitala z pracy odeszła duża grupa pracowników administracyjnych. Z pracy zrezygnowało także kilku znaczących lekarzy, wśród nich jeden z najlepszych w Europie specjalistów endoskopii dr Artur Raiter.

 

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 17 stycznia 2022 15:30
`